AUDYCJE RADIA KIELCE [old]

(Nie)bezpieczne związki

Audycja, w której prezentujemy stanowiska związków zawodowych i organizacji pracodawców. Goszcząc, między innymi, przedstawicieli związków zawodowych, pracodawców i stowarzyszeń poruszamy tematy dotyczące szeroko pojętego rynku pracy. Prezentujemy również sylwetki osób, które wpisały się na karty związkowej historii.

„(Nie)bezpieczne związki” w środy po godzinie 20.

(Nie) bezpieczne związki

Aby byli jedno

W programie Aby Byli Jedno przybliżamy 5 kościołów chrześcijańskich. Są to: Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej i Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Poza rozważaniami opartymi na Piśmie Świętym, rozmawiamy o bieżących wydarzeniach i omawiamy pojęcia związane z poszczególnymi wspólnotami. Słuchając programu można dowiedzieć się np. czym jest konfirmacja i czy protestanci modlą się przez wstawiennictwo świętych?

W każdą niedzielę o godzinie 7.10.

ABY BYLI JEDNO

Akcja Reinhardt Cel Świętokrzyskie

Przed wojną w Kielcach prawie co trzeci mieszkaniec miasta był Żydem. W tych samych domach mieszkały rodziny i polskie i żydowskie. 31 marca 1941 roku wyszło rozporządzenie o utworzeniu „żydowskiej dzielnicy na terenie miasta Kielce”. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że zamknięcie Żydów w gettach, głodzenie ich, zmuszanie do morderczej pracy, bicie i okrucieństwo, karanie śmiercią za najdrobniejsze przewinienia – to tylko etap przejściowy w realizacji okrutnego planu Niemców… Był to wstęp do akcji „Reinhardt”. Jak wyglądały niegdyś świętokrzyskie miasta i miasteczka, jak Kielce, Końskie, Nowa Słupia, Chęciny, Bodzentyn, Łagów, Pacanów czy Wiślica? Co stało się z ich przedwojennymi mieszkańcami? O tym w nowym słuchowisku Radia Kielce „ Akcja Reinhardt, cel: świętokrzyskie”. W roli głównej Anna Dymna.

Do słuchania zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 14.45.

Aktualności Dnia

„Aktualności Dnia” to audycja, której zadaniem jest „na dzień dobry” wprawić słuchaczy w dobry nastrój oraz dostarczyć niezbędnej porcji informacji, które pozwolą bezpiecznie rozpocząć dzień. Dlatego zaczynamy już o godzinie 6 rano.

W audycji wiadomości o sytuacji na drogach, najświeższe informacje ekonomiczne i gospodarcze, krótki przegląd prasy lokalnej i krajowej oraz dużo pozytywnej, energetycznej muzyki.

Najważniejszym punktem programu jest Rozmowa Dnia. O godzinie 8.30 dziennikarze Radia Kielce goszczą m.in. polityków, samorządowców, ludzi kultury, sportu, wymiaru sprawiedliwości i… zadają im trudne pytania.

Od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 – 9:00.

AKTUALNOŚCI DNIA

Bariery do przejścia

Magazyn poświęcony osobom niepełnosprawnym. Większość z nas, widząc osobę niepełnosprawną, nie zwraca na nią uwagi albo przechodzi koło niej obojętnie. Często wynika to ze strachu lub braku wiedzy o niepełnosprawności lub braku kontaktu z takimi osobami. Dlatego w magazynie przełamujemy stereotypy. Pokazujemy, że takie osoby normalnie funkcjonują wśród społeczeństwa. 

„Bariery do przejścia” w poniedziałki ok. godz. 10.30.

BARIERY DO PRZEJŚCIA

Blues po północy

 

Zapraszamy do słuchania w niedziele w godz. 0:00 – 1:00.

BLUES PO PÓŁNOCY

Co ja czytam, co ja lubię?

„Gra w klasy” Cortazara, „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa, a może „Morderstwo w Orient Expressie” Agathy Christie? Czy jest w Państwa życiu książka, która miała wpływ na kształtowanie się Waszej osobowości? Dlaczego po jeden rodzaj literatury sięgamy z zachwytem, a inny pomijamy z wyraźną niechęcią? W jakim stopniu przeczytane książki mogą mieć wpływ na nasze życie?

Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo słuchając audycji Radia Kielce pt.: ”Co ja czytam, co ja lubię?”. Znani i lubiani mieszkańcy regionu świętokrzyskiego opowiedzą o swojej przygodzie z literaturą. Może wspólnie uda nam się odkryć niezauważalne dotąd prawdy? Bo jak powiedziała kiedyś Agatha Christie „Książki kiedyś przeczytane powracają do nas w najbardziej niezwykły sposób”.

Zapraszamy w niedziele o godz. 9.55.

CO JA CZYTAM, CO JA LUBIĘ_

Co się nosi

Program o modzie i świecie mody. Jak dobrać strój do okazji i swojej sylwetki? Jak odzież wpływa na nas i na innych? Historia mody, sylwetki projektantów. Do słuchania zapraszają Ewa Okońska i Jarosław Panek.

„Co się nosi” w soboty o godz. 12.05.

Czas na chillout

Chilloutowe, smooth jazzowe, lekko refleksyjne wędrowanie przez twórczość artystów z różnych stron świata, w tym odniesienia do muzycznego życia regionu.

Zapraszamy do słuchania w soboty w godz. 1:00 – 2:00 oraz w niedziele w godz. 23:05 – 24:00.

CZAS NA CHILLOUT

Główne Wydanie Wiadomości

Od poniedziałku do piątku o godz. 16 rozszerzone wydanie wiadomości, w którym prezentujemy najważniejsze informacje dnia.

GŁÓWNE WYDANIE WIADOMOŚCI

Graj kapelo!

Staramy się zaprezentować Państwu dorobek artystyczny twórców i wykonawców muzyki ludowej z regionu świętokrzyskiego. Najlepsze kapele, żywiołowe nuty, brawurowe wykonanie. Pobudka w niedzielę o godz. 6 gwarantowana.

GRAJ KAPELO!

Jedziemy z muzyką

Codziennie od poniedziałku do czwartku od godz. 23-24, w piątek w godz. 22-23.

JEDZIEMY Z MUZYKĄ

Kielecki Koncert Życzeń

Kielecki Koncert Życzeń już ponad 40 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Audycja ma wyjątkową oprawę, bowiem w życiu każdego człowieka są  wyjątkowe chwile – urodziny, imieniny, rocznice ślubu. Jeśli mają Państwo rodzinną uroczystość i chcą z tej okazji zadedykować życzenia oraz piosenkę można to zrobić za pośrednictwem Polskiego Radia Kielce. Kielecki Koncert Życzeń zapewni Państwu niezapomniane momenty i chwile wzruszeń. A najpiękniejsze życzenia pomoże Państwu ułożyć Bożena Osieja.

„Kielecki Koncert Życzeń” w niedziele o godz. 16.05.

KIELECKI KONCERT ŻYCZEŃ

Krew i żelazo

Jest rok 1840. Do podupadającej fabryki żelaza w Maleńcu przybywa z Łodzi nowy zawiadowca, Jacek Lipski. Niewielki i zapomniany zakład okazuje się skrywać diaboliczną tajemnicę, która ma pomóc w odzyskaniu niepodległości Polski. Dodatkowo Jacek musi znaleźć wspólny język z Anną -córką właściciela fabryki, Tadeusza Bocheńskiego. W słuchowisku pojawią się elementy steampunku, pokazane zostaną realia XIX-wieczne: rodzący się przemysł, życie codzienne i ludowość tego okresu. W roli głównej Paweł Deląg.

„Krew i żelazo” – do słuchania zapraszamy w niedziele o godz. 10.45. 

Powtórka słuchowiska we wtorki o godz. 20.45.

Made in Kielce

W Made in Kielce Paweł Solarz zabiera słuchaczy Radia Kielce do świata muzyki. Przednia zabawa.

Program w soboty po godz. 16.

MADE IN KIELCE

Moc historii

Moc Historii to audycja, która przenosi słuchacza do korzeni polskiej państwowości. Wędruje z nim w czasie i przestrzeni przez świętokrzyską ziemię, przybliża dzieje miejsc i ludzi z tymi miejscami związanych. Poszukuje rozwiązań niewyjaśnionych tajemnic historii. Do tej pory ponad czterysta miast, miasteczek, wsi, zabytkowych obiektów, zdarzeń z przeszłości takich jak powstania, wierzenia przedchrześcijańskie znalazło swe odzwierciedlenie w tej właśnie formie na antenie Polskiego Radia Kielce. W tej wędrówce towarzyszy nam dr Cezary Jastrzębski, którego wiedza o regionie wprawia w zdumienie.

Zapraszamy w niedziele od godz. 12.05.

Musisz to znać

Najbardziej wartościowe utwory: rock, blues, jazz. Jeśli lubisz słuchać muzyki – wszystko jedno jakiej: rockowej, bluesa, jazzu, to pewne utwory (musisz) pewnie znać. Te najbardziej wartościowe zwykle nie są mocno lansowane, nie znajdziesz ich na liście przebojów…  i te właśnie usłyszysz w Radiu Kielce. Pewnych wykonawców po prostu „Musisz znać”.

Zapraszamy w piątki o godz. 20.05. 

MUSISZ TO ZNAĆ

Muzyczne podróże

Każda podróż jest przygodą, dostarcza wrażeń, ale i kształci.

Podróżujmy razem w soboty tuż po godz. 10.

Na każdą pogodę

W audycji codziennie inne, ważne tematy i codziennie inni, interesujący goście. Dyskutujemy o rynku pracy, ekologii, gospodarce, bankowości, edukacji, zdrowiu, wolontariacie, a także przedstawiamy sprawy osób niepełnosprawnych. Ponadto od poniedziałku do czwartku o godzinie 11.15 „Czas dla zdrowia”, który prowadzą Magdalena Sitek i Iwona Murawska. W „Na każdą pogodę” nie brakuje oczywiście dobrej muzyki i konkursów z nagrodami.

„Na każdą pogodę” – od poniedziałku do czwartku po godz. 9.25.

Napisz do nas: pogoda@radio.kielce.pl

Zadzwoń do nas: 41 200 20 20

NA KAŻDĄ POGODĘ

Nie prześpij soboty

„Nie prześpij soboty” to audycja, w której zawsze znajdzie się ciekawy temat i interesujący gość. Ciekawostki ze świata, a do tego wyśmienita muzyka, która roznosi się w eterze niczym aromat świetnie przyrządzonej porannej kawy. Polecamy, naszym zdaniem, najlepsze książki i płyty. Przeglądamy najciekawsze pozycje w programie Radia Kielce i TVP3 Kielce. Przypominamy najważniejsze wydarzenia i wartościowe postaci. Rozdajemy też słuchaczom nagrody w konkursach.

Zapraszamy w soboty w godz. 6:00-9:00.

NIE PRZEŚPIJ SOBOTY

Niedzielne spotkania

Program o tematyce katolickiej. W audycji informujemy o bieżących wydarzeniach w Kościele Katolickim, ze szczególnym uwzględnieniem diecezji kieleckiej i sandomierskiej. Co tydzień prezentujemy nowości pojawiające się na rynku muzyki chrześcijańskiej. Elementem programu są także dwa cykle „Szukajcie, a znajdziecie” oraz „Biblia o…”.

„Szukajcie, a znajdziecie” – w każdą niedzielę i święta ojciec Jan Strumiłowski, doktor teologii dogmatycznej z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie, odpowiada na trudne pytania, wyjaśnia podstawowe pojęcia i zasady wiary. „Szukajcie, a znajdziecie” – kolejne odcinki podcastu w każdą niedzielę.

„Biblia o…”. – zastanawiasz się, czy Pismo Święte to tylko zbiór dawnych opowieści, czy też są tam ukryte odpowiedzi na pytania nurtujące człowieka? Jeśli myślisz, że w Biblia nie mówi o współczesnych problemach, nie odpowiada na wątpliwości natury moralnej, społecznej, albo finansowej – posłuchaj podcastu Radia Kielce „Biblia o…”. Nasi eksperci-bibliści wyjaśniają, co Biblia mówi, m.in., o oszczędzaniu, cierpieniu, chorobie, rodzicielstwie, pracy, niebie, piekle, czyśćcu, bogactwie i biedzie, a także np. o aborcji, czy homoseksualizmie. „Biblia o…” – kolejne odcinki podcastu w każdą niedzielę.

Program „Niedzielne Spotkania” na antenie Radia Kielce w każdą niedzielę i święta o godz. 6:00.

NIEDZIELNE SPOTKANIA

Niedzielny Program Kulturalny

„Niedzielny Program Kulturalny” to przegląd najciekawszych wydarzeń artystycznych, relacje z interesujących wystaw, spektakli, koncertów, a także rozmowy w twórcami i komentarze znawców. Jeśli chcą Państwo wiedzieć, na co warto się wybrać zapraszamy do słuchania audycji.

„Niedzielny Program Kulturalny” w niedziele o godz. 17.30.

NIEDZIELNY PROGRAM KULTURALNY

Podróż w czasie

W audycji „Podróż w czasie” przypominamy reportaże sprzed lat, audycje dokumentalne i słuchowiska, a także ważne wydarzenia w regionie świętokrzyskim zarejestrowane przez dziennikarzy Radia Kielce, jak np. pielgrzymki Jana Pawła II do Kielc i Sandomierza. Audycja jest także okazją do przypomnienia twórczości dawnych pokoleń dziennikarskich.

Nadawana w poniedziałki o godz. 23:05 audycja to przegląd bogatych zasobów archiwalnych istniejącego od 1952 roku Polskiego Radia Kielce.

PODRÓŻ W CZASIE

Pogodnie i w klimacie z Markiem Stefańcem

Pogoda towarzyszyła nam od chwili pojawienia się życia na ziemi. Jest łaskawa, życiodajna, ale czasem groźna, niebezpieczna i nieprzewidywalna. Już w starożytności próbowano poznać jej tajniki i wpływ na wegetację, plonowanie i zbiory.  W tym czasie powstały już pierwsze przyrządy pomiarowe i naukowe opracowania. Ale nie tylko o historii usłyszymy w audycji „Pogodnie i w klimacie z Markiem Stefańcem”.

Będzie prognoza pogody na najbliższy tydzień, ciekawostki ze zjawisk atmosferycznych i ich rekordy, opowiastki i przepowiednie ludowe, na podstawie których nasi dziadkowie przewidywali pogodę, nie zabraknie również przysłów i mądrości ludowych związanych z aurą. Będzie można także usłyszeć o wpływie czynników atmosferycznych na nasze zdrowie i samopoczucie. A ponieważ z pogodą ściśle związane są dary natury z których często korzystamy, to oczywiście pojawi się również wątek o ziołach i warzywach, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie – niejednokrotnie złe, spowodowane właśnie niekorzystnymi zjawiskami synoptycznymi. Wszystko to przy nietuzinkowych, klimatycznych taktach muzyki.

„Pogodnie i w klimacie z Markiem Stefańcem” w niedziele o godz. 15.05.

POGODNIE I W KLIMACIE Z MARKIEM STEFAŃCEM

Pokolenie M

Pokolenie M – Co ciekawi młodych ludzi? – o tym od poniedziałku do czwartku po godzinie 19 w Radiu Kielce. W każdym programie znajdujemy nietypowy powód do świętowania  i przy okazji dostarczamy nowinek ze świata technologii, kultury czy platform internetowych. Muzycznie też nie zostajemy w tyle. Pokazujemy również młodych,  zdolnych twórców.

A może chcecie usłyszeć coś jeszcze? Powiedzieć nam, co Was interesuje, nurtuje albo oburza. Macie wpływ na kształt audycji. Wystarczy do nas napisać pokolenie.m@radio.kielce.pl 

POKOLENIE M

Polonijne Radio Kielce

Czekamy na Polonię z całego świata na radiokielce.pl. Nasz tel. +48 41 200 20 20 i adres mailowy studio@radiokielce.pl. U nas każdy może pozdrowić krewnych w Polsce, a stali odbiorcy Radia Kielce za naszym pośrednictwem mogą przesłać życzenia najbliższym mieszkającym zagranicą.

POLONIJNE RADIO KIELCE

Portfel

Ekonomia, kursy walut, notowania giełdowe, najważniejsze informacje gospodarcze. Jeśli interesuje cię świat finansów od „Portfela” powinieneś zaczynać dzień.

Od poniedziałku do piątku o godz. 8.20.

PORTFEL

Posłuchaj też tekstu

Piosenka to nie tylko muzyka, ale również teksty i na nie zwracamy uwagę w niedziele po godz. 18. Nie jest to tylko śpiewnik piosenki literackiej. W programie znajdują się również utwory gwiazd światowej sceny, a teksty obcojęzyczne – tłumaczymy na język polski.

POSŁUCHAJ TEŻ TEKSTU

Przegląd Wydarzeń Tygodnia

Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia.

Niedziela o godz. 7:40.

PRZEGLĄD WYDARZEŃ TYGODNIA

Publice Utilis

„Publice Utilis” to audycja, w której przedstawiamy organizacje pożytku publicznego nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski. Opowiadamy o ich działaniach i planach. Pokazujemy też osoby, którym te organizacje pomagają.

Zapraszamy w czwartki po godz. 22.

PUBLICE UTILIS

Punkty Widzenia

Kontrowersyjne tematy – różne punkty widzenia.  Audycja z udziałem słuchaczy od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30. Numer telefonu do studia Radia Kielce: 41 200 20 20.

Radio Kielce – Dodaj do Ulubionych

Dokąd się wybrać, aby miło i kulturalnie spędzić czas? Jakie ciekawe imprezy organizowane są w naszym regionie, jakie wielkie koncerty w Polsce? Dowiemy się słuchając tej właśnie audycji. Ponadto zapowiedzi fonograficzne, prezentacja nowych płyt, ciekawostki, wydarzenia z życia muzyków, no i konkursy z nagrodami. Najlepsza pora na szczyptę informacji i dobrą muzykę.

Od poniedziałku do czwartku po godz. 14.05.

RADIO KIELCE - DODAJ DO ULUBIONYCH

Radio Kielce – PoP(P)ołudnie

Dwugodzinne pop(p)ołudniowe spotkanie z dającymi energię, nastrajającymi pozytywnie nagraniami. Minimum słów, maksimum muzyki. 

Od poniedziałku do czwartku w godz. 17.05 – 19.00.

W poniedziałek i środę na antenie gości muzyka rockowa.

We wtorek i czwartek muzyka pop z zerknięciem w kierunku rytmów latynoamerykańskich i soulu.

RADIO KIELCE - POP(P)OŁUDNIE

Radio Kielce. Kierunek Muzyka

Dużo energetycznej muzyki, ciekawostki i porady motoryzacyjne – to nasza propozycja dla zmotoryzowanych. Wieczorna audycja „Radio Kielce. Kierunek muzyka” nie pozwoli zasnąć za kółkiem, a tym, którzy akurat nie kierują, dostarczy wielu ciekawostek.

Zapraszamy od poniedziałku do czwartku po godz. 21.

RADIO KIELCE. KIERUNEK MUZYKA

Radiowa Giełda Pracy

Od ponad 20 lat o stałej porze w Polskim Radiu Kielce mogą Państwo usłyszeć Radiową Giełdę Pracy. Był to pierwszy w regionie program, który poruszał problem rosnącego bezrobocia. Obok ofert pracy znalazły się w nim materiały redakcyjne dotyczące rynku pracy, pracodawców i bezrobotnych. Od tego czasu kierujący firmami i przedsiębiorstwami zgłaszają do nas informacje o poszukiwaniu pracowników. Ofert można wysłuchać od poniedziałku do piątku o godz. 9:10, można je także znaleźć na stronie www.projektpraca.eu

RADIOWA GIEŁDA PRACY

Radiowy Klub Jazzowy

Jak na początek postu przystało, zaprezentuję kilka uroczych ballad, utworów, które dzięki mistrzowskim, ekscytującym wykonaniom, choć są utrzymane w wolnych tempach – nigdy nie tracą jazzowego pazura. Wycieczka w objęcia Morfeusza z pewnością nam nie grozi.

W każdy wtorek o godz. 22.10 otwieramy klubowe podwoje by prezentować i wraz z Państwem chłonąć piękno płynące z serc artystów różnych części jazzowego świata.

Wystarczy otworzyć uszy i dusze by ekscytujące, improwizowane frazy, wysublimowane brzmienia, zrodzone we wspólnym muzykowaniu emocje – stały się naszym udziałem.

W naszym jazzowym tyglu znajdziesz prawie wszystko: od wczesnych stylów jazzu – po współczesność, od nagrań stareńkich – po „jeszcze ciepłe”, a ze świętokrzyskich i krajowych scen powędrujesz nawet za Wielką Wodę.

RADIOWY KLUB JAZZOWY

Raport Dnia

Najważniejsze newsy, opinie i komentarze – wszystko czym żyje region świętokrzyski. Newsy przygotowane przez reporterów Radia Kielce. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. „Raport Dnia” to dwie godziny, po wysłuchaniu których zawsze będziesz wiedział, czym żyje region świętokrzyski.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 12:30 – 14:00.

RAPORT DNIA

Rozmowa Dnia

Codziennie inny gość, inny temat i ważny dla społeczeństwa problem. Trudne pytania i tylko 10 minut, by na wszystkie odpowiedzieć. W „Rozmowie Dnia” Dziennikarze Radia Kielce goszczą m.in. polityków, samorządowców, ludzi kultury, sportu, wymiaru sprawiedliwości.

Godz. 8:30 od poniedziałku do piątku.

Rozmowy z terapeutą

Współczesne uzależnienia przybierają różne, nawet nieograniczone formy. Uzależnionym można być obecnie od wszystkiego: papierosów i alkoholu, leków, zakupów, Internetu, telefonu, telewizora, komputera etc. Winą za to obarczyć można łatwy dostęp do różnego rodzaju substancji, zwiększony poziom stresu społeczeństwa, a także konsumpcyjny styl życia. Właściwie każdy z nas narażony jest na uzależnienie – niektórzy jednak ulegają im łatwiej niż inni. Na czym polega proces uzależnienia i dlaczego jest tak niebezpieczny dla zdrowia psychicznego? Jak wyjść z uzależnienia i gdzie szukać pomocy? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć w audycji Rozmowy z terapeutą.

Zapraszamy w środy o godz. 22.05.

Sekrety ziół

Zwalczany przez działkowców podagrycznik, tępiona przez ogrodników pokrzywa i niedojrzałe owoce orzecha przemienimy w zdrowe smoothie, pachnące pesto i wykwintny deser. Przyglądniemy się ziołom, ich właściwościom leczniczym i zaprezentujemy przepisy kucharzy, amatorów i ziołoznawców. Bądźcie z nami, a dowiecie się jak wykorzystać zioła w kuchni.

Do słuchania audycji zapraszamy w czwartki o godz. 12.25.

SEKRETY ZIÓŁ

Senioradio

W programie rozmowa z zaproszonym gościem i telefonicznym udziałem słuchaczy. Dyskutujemy o psychologii, uniwersytetach III wieku, rozmaitych projektach dla seniorów, modzie i urodzie, sporcie i aktywności fizycznej oraz o hobby. Tematy te pojawiają się również w relacjach reporterskich, a są uzupełnione o wydarzenia w klubach seniora, rozmowy z pracującymi seniorami, dietetykami i artystami-seniorami. Znaczące miejsce w „Senioradiu” stanowi sprawa bezpieczeństwa.

 W poniedziałki o godz. 20.10.

SENIORADIO

Smacznego weekendu

„Smacznego weekendu” to magazyn kulinarny, w którym podpowiemy, co pysznego, zdrowego i jednocześnie pożywnego można przygotować na weekendowe spotkanie w rodzinnym gronie lub na niezapowiedzianą wizytę przyjaciół.

Swoimi najlepszymi i wypróbowanymi przepisami ze słuchaczami Radia Kielce podzielą się szefowie świętokrzyskich restauracji oraz osoby znane i lubiane.

W magazynie nie zabraknie praktycznych porad kulinarnych, informacji o wartościach odżywczych produktów czy smakowitych ciekawostek ze świata.

„Smacznego weekendu” – w piątki o godz. 10.35.

SMACZNEGO WEEKENDU

Spodziewany Gość

„Spodziewany Gość” to audycja Ewy Okońskiej. Dziennikarka zaprasza do studia znane osoby reprezentujące różne profesje i rozmawia z nimi na różne tematy. Goście wybierają piosenki stanowiące oprawę rozmowy.

Początek spotkania w niedziele o godz. 19.10.

SPODZIEWANY GOŚĆ

Sport i Muzyka

Podsumowanie ostatnich wydarzeń sportowych: opinie, komentarze, analizy. Przy dobrej muzyce. Nasi reporterzy są nie tylko na stadionach piłkarskich. Relacjonują na żywo wszystkie mecze Korony Kielce. Zaglądają na stadiony lekkoatletyczne, a sport motorowy też nie jest im obcy. Emocje sportowe podgrzewa energetyczna muzyka.

W soboty w godz. 17:05-20:00 oraz w niedziele w godz. 20:05-21:00.

SPORT I MUZYKA

Studio Polityczne Radia Kielce

W Studiu Politycznym Radia Kielce, w niedziele o godz. 11:05, politycy z partii reprezentowanych w polskim parlamencie komentują wydarzenia mijającego tygodnia.

Świat na wskroś

W audycji „Świat na wskroś” mówimy o tle i kulisach wydarzeń na świecie. Globalizacja sprawia, że gwałtownie kurczy się czas i przestrzeń. To, co dzieje się w dalekiej Ameryce albo w egzotycznej Azji, może błyskawicznie zmieniać sytuację w Kielcach, Skarżysku, Sandomierzu czy Busku. Dlatego warto wiedzieć, co się aktualnie dzieje w polityce międzynarodowej. Niekiedy dziwny i groźny, ale nieodmiennie fascynujący świat XXI wieku analizujemy dla Państwa „na wskroś”. Do słuchania audycji „Świat na wskroś” zapraszają Bartłomiej Zapała, Husein Orucevic, Włodzimierz Batóg.

Premiera audycji w soboty o godz. 15.10. 

Szukajcie, a znajdziecie

W ramach religijnego programu „Niedzielne Spotkania” zapraszamy na cykl „Szukajcie, a znajdziecie”. W każdą niedzielę i święta ojciec Jan Strumiłowski z Archiopactwa w Jędrzejowie odpowiada na trudne pytania, wyjaśnia podstawowe pojęcia i zasady wiary.

Słuchaczy Radia Kielce zachęcamy do zadawania pytań dotyczących wiary i kościoła katolickiego: szukajcie@radio.kielce.pl

W niedziele o godz. 7:40 oraz w święta o godz. 7:30.

SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE

Tajemnice flory i fauny

Dlaczego rosiczki są drapieżne, kto jest największym śpiochem wśród zwierząt i przesypia pół roku – tych i innych ciekawostek dowiedzą się Państwo z naszej nowej audycji pt. „Tajemnice fauny i flory”.

Do słuchania audycji zapraszamy w piątki o godz. 12.25.

TAJEMNICE FAUNY I FLORY

Top Pop

Codziennie w godz. 4-5 oraz z niedzieli na poniedziałek od północy do godz. 2. Krajowe i światowe przeboje muzyki w stylu pop.

TOP POP

W Kręgu Wartości. Literatura

Wieczorna audycja Radia Kielce poświęcona literaturze. W programie recenzje książek i zapowiedzi wydawnicze, rozmowy z pisarzami i wydawcami oraz prezentacja literackiej twórczości regionalnej. W audycji od godz. 20.10 w każdy wtorek także rozmowy ze słuchaczami na temat przeczytanych książek oraz literackie konkursy z nagrodami.

W KRĘGU WARTOŚCI. LITERATURA

W Kręgu Wartości. Reportaż i Dokument

Ludzie, relacje, emocje, wartości, historie z życia wzięte. Reportaż to jedna z najszlachetniejszych form dziennikarskich. Ludzkie sprawy, emocje, odkrywanie świata wartości, tego jak bardzo nisko można upaść i jak wzmocnionym powstać. Nie tylko czerń i biel, ale wszystkie odcienie szarości towarzyszą naszemu życiu. Te wszystkie odcienie są w reportażach naszych autorów zarówno wtedy, gdy poruszamy sprawy społeczne, odnosimy się do wydarzeń, czy przygotowujemy dokument historyczny.

W każdy czwartek o godz. 20:10.

W KRĘGU WARTOŚCI. REPORTAŻ I DOKUMENT

W Ludowych Rytmach

Staramy się zaprezentować Państwu dorobek artystyczny twórców i wykonawców muzyki ludowej z regionu świętokrzyskiego (z „mazowszańskimi” przyległościami). Najlepsze kapele, żywiołowe nuty, brawurowe wykonanie. Pobudka o godz. 5.30 gwarantowana.

W LUDOWYCH RYTMACH

W Rytmie Niedzieli

W każdą niedzielę w godz. 8-11.

W RYTMIE NIEDZIELI

Weekend z Radiem Kielce

W audycji o tym, co wydarzy się w weekend w naszym regionie, a także na antenie Radia Kielce.

Piątki o godz. 14:05.

WEEKEND Z RADIEM KIELCE

Wiadomości Drogowe

Aby tworzyć najbardziej aktualne serwisy informacyjne dla kierowców codziennie przemierzamy kilkadziesiąt kilometrów po ulicach miast i trasach regionu. Wiadomości o bieżącej sytuacji na drogach uzupełniamy będąc w stałym kontakcie z policją, zarządami dróg i ulic, a także z kierowcami. Wiemy o wypadkach, kolizjach, zmianach w organizacji ruchu, a także o utrudnieniach wynikających z remontów i budowy dróg.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 6.35 i 16.20.

WIADOMOŚCI DROGOWE

Wiadomości Radia Kielce

Aktualne i najważniejsze informacje prezentujemy cały dzień o każdej pełnej godzinie. Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej Główne Wydanie Wiadomości o godz. 16. A w nich relacje naszych reporterów i korespondentów.

WIADOMOŚCI RADIA KIELCE

Wielkie Biografie

Wielkie Biografie – audycja dokumentalna o wybitnych osobowościach z regionu świętokrzyskiego nadawana w ostatni czwartek miesiąca o godz. 20.10.

WIELKIE BIOGRAFIE

Wyprawa w nieznane

Legendy, lochy, zamki i pałace, kryjówki diabłów oraz ciekawostki z życia władców i niezwykłych mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Któż nie chce poznać takich sekretów? Zapraszamy na wyprawę, w której odwiedzimy takie właśnie miejsca. Każda podróż rozpoczyna się w… radiowym studiu. Realizator dźwięku i reżyser tworzą kolejne odcinki słuchowiska. Praca z aktorami pełna będzie barwnych i dowcipnych sytuacji. Aktorzy wcielają się w role przewodników, turystów, postaci historycznych, poszukiwaczy skarbów. A co odkryją i czym zaskoczą słuchaczy?

O tym w słuchowisku Radia Kielce „Wyprawa w nieznane”. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 9.45.

Zaloguj się

O czym warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę w Internecie? W programie prezentujemy internetowy przegląd najważniejszych wydarzeń na świecie, kraju i w regionie.

Poniedziałek-piątek o godz. 11:40 i 19:10. 

ZALOGUJ SIĘ

Zoom na wieś

Rolniku! Nie musisz już nigdzie szukać. Wszystkiego dowiesz się z Radia Kielce. Nowe dokumenty – proszę bardzo, nowe przepisy – pod ręką, nowości rynkowe – wszystko w jednym miejscu w audycji „Zoom na wieś” i na portalu Radia Kielce.

Nie jesteś rolnikiem? Ta audycja jest też dla Ciebie. Gdzie, kiedy i za ile kupić najwartościowsze produkty świętokrzyskich rolników? To tylko część podpowiedzi, jakie można znaleźć w „Zoom na wieś”.

Pokazujemy piękną, nowoczesną i inspirującą świętokrzyską wieś. Prezentujemy nowe technologie, maszyny rolnicze, środki ochrony roślin. Odwiedzamy rolników w polu i w domu. Pokazujemy ich problemy i sukcesy. Prezentujemy zarówno młodych przedsiębiorców jak i strażników świętokrzyskiej tradycji – przedstawicieli ginących zawodów. Gdzie wypoczywać na wsi? Dokąd iść na grzyby? Jakie zioła wykorzystać w kuchni – o tym również w audycji „Zoom na wieś”.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 12.05-12.30.

ZOOM NA WIEŚ
RADIO KIELCE - PODCASTY 1800×422)

AUDYCJE ARCHIWALNE

STUDIO GRAM RADIA KIELCE - v1 (1800x422)