Czas jest najprostszą rzeczą

5lip
Czas jest najprostszą rzeczą LipiecLip 05 2022 Europe/Warsawplac Kościuszki 7/8, Jędrzejów, Polska
WYSTAWA

W Pawilonie Wystawowym Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę Doroty Kozieradzkiej i Michała Szuszkiewicza "Czas jest najprostszą rzeczą”.

Dorota Kozieradzka i Michał Szuszkiewicz – to artystyczne małżeństwo, absolwenci i wykładowcy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych; w projekcie „Czas jest najprostszą rzeczą” pracują jako duet.

Opis organizatorów:

Wystawa „Czas jest najprostszą rzeczą” to projekt stworzony specjalnie dla Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie; kluczową rolę odgrywają w nim zbiory Muzeum, jak i sam Jędrzejów – poprzez rodzinne związki Doroty Kozieradzkiej z naszym miastem. W pracach obojga artystów przewijają się wątki związane z Muzeum, jego zbiorami, jak i z Jędrzejowem, w tym wcześniej nieznane, archiwalne zdjęcia ze zbiorów rodzinnych.

W ramach projektu i przygotowania do wystawy w listopadzie 2021 r. artyści odbyli tygodniową rezydencję w Muzeum. Prowadzili wówczas kwerendy w zbiorach oraz realizowali zdjęcia fotograficzne i filmowe. W rezydencji brała udział dwójka ich dzieci, które odgrywają istotną rolę w projekcie. Na bazie tego pobytu powstały prace wchodzące w skład wystawy.

W ramach stworzonego specjalnie dla Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie projektu powstał zespół prac (montaże fotograficzne, animacja oraz film, obiekty malarskie, instalacja) podejmujących temat historii rodziny artystki rozgrywającej się między Jędrzejowem a Warszawą na przestrzeni kilku pokoleń. W pracach obojga artystów przewijają się wątki związane z czasem, w tym z naszym Muzeum i jego zbiorami.

Wystawa wpisuje się w szerszy plan organizowania w Muzeum cyklu wystaw współczesnych artystek i artystów wizualnych, którzy na bazie autorskich kwerend, przeprowadzanych w naszych zbiorach stworzą projekty – inspirowane zbiorami, artystyczne komentarze do jędrzejowskiego Muzeum.

Wystawę kuratorują Matylda Prus i Stach Szabłowski – doświadczeni kuratorzy z Warszawy, którzy w 2020 r. pracowali wspólnie nad wnioskiem grantowym do MKiDN (program „Sztuki Wizualne”) dla Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie pt. „Przypisy do mikrokosmosu”. Wystawa „Czas jest najprostszą rzeczą” to część tamtego projektu, który będziemy kontynuować w następnych latach .

Wystawa potrwa do 17 lipca.

Na zdjęciu: Dorota Kozieradzka i Michał Szuszkiewicz - kadr z filmu "Jesteś moim słońcem"

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, plac Kościuszki 7/8, Jędrzejów, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org

CZYTAJ RÓWNIEŻ