W niedzielę (9 kwietnia) nad całym krajem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Jak powiedział Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, wszędzie możliwy jest przelotny deszcz. To samo czeka nas w Wielkanocny Poniedziałek.
W świąteczny poniedziałek (10 kwietnia) od rana czeka na zachmurzenie umiarkowane i duże ze sporą ilością mgieł i zamgleń, ograniczających widzialność poziomą. Nie jest powiedziane, że wszędzie. W pasie Polski centralnej przelotne opady deszczu. W miarę upływu dnia coraz więcej przejaśnień.
Opady powodują podniesienie stanu wód. Czarna przekroczyła już stany ostrzegawcze. Nadal obowiązuje ostrzeżenie dla Nidy.
Synoptycy IMGW-PIB prezentują eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadu na maj 2023 r. – sierpień 2023 r.
Maj 2023
W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się w normie wieloletniej, za wyjątkiem północy, gdzie możliwa suma powyżej normy oraz południowo-wschodnich krańców kraju, gdzie możliwa suma poniżej normy.
Czerwiec 2023
W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.
Lipiec 2023
W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przewarzającym obszarze kraju powinna kształtować się poniżej normy, na północy możliwa suma w zakresie normy wieloletniej.
Sierpień 2023
Na terenie całego kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.