AUDYCJE RADIA KIELCE

Aby byli jedno

ABY BYLI JEDNO
W programie „Aby Byli Jedno” przybliżamy cztery kościoły chrześcijańskie. Są to: Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny i Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej.
Poza rozważaniami opartymi na Piśmie Świętym, rozmawiamy o bieżących wydarzeniach, a także omawiamy zasady wiary i pojęcia związane z poszczególnymi wspólnotami chrześcijańskimi.

W każdą niedzielę o godzinie 6.

Aktualności Dnia

AKTUALNOŚCI DNIA

„Aktualności Dnia” to audycja, której zadaniem jest „na dzień dobry” wprawić słuchaczy w dobry nastrój oraz dostarczyć niezbędnej porcji informacji pozwalających bezpiecznie rozpocząć dzień.

Zaczynamy już o godzinie 6. W audycji między innymi wiadomości drogowe, informacje ekonomiczne i gospodarcze, przegląd prasy lokalnej i krajowej, a także – czy też przede wszystkim – dużo pozytywnej, energetycznej muzyki.
Najważniejszym punktem programu jest Rozmowa Dnia. O godzinie 8.30 dziennikarze Radia Kielce goszczą między innymi polityków, samorządowców, ludzi kultury, sportu, wymiaru sprawiedliwości i… zadają im trudne pytania.

Od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 – 9:00.

Auto Radio – Moto Radio

AUTO RADIO - MOTO RADIO
Audycja motoryzacyjna o charakterze edukacyjno-poradnikowym poświęcona kwestiom bezpieczeństwa w ruchu drogowym, komunikacji, a także nowoczesnym technologiom. W programie także informacje drogowe oraz ciekawostki ze świata motoryzacji.

Od poniedziałku do piątku o godz. 12:30.

auto radio - moto radio

Bankomat

AUDYCJE RADIA KIELCE - Radio Kielce

Cotygodniowy przegląd ekonomiczno-finansowy. Magazyn realizowany przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Kompendium wiedzy na temat mechanizmów gospodarczych, ekonomicznych i fiskalnych. Eksperci, bankowcy, a także przedstawiciele rządu i polskich instytucji tłumaczą, jak rozumieć procesy gospodarczo-finansowe i jak poruszać się w świecie ekonomii.

W soboty w godz. 13:10 – 14:00.

Bariery do przejścia

BARIERY DO PRZEJŚCIA

Magazyn poświęcony osobom niepełnosprawnym. Większość z nas, widząc osobę niepełnosprawną, nie zwraca na nią uwagi albo przechodzi koło niej obojętnie. Często wynika to ze strachu lub braku wiedzy o niepełnosprawności lub braku kontaktu z takimi osobami. Dlatego w magazynie przełamujemy stereotypy. Pokazujemy, że takie osoby normalnie funkcjonują wśród społeczeństwa.

W poniedziałki ok. godz. 10.30.

Blues przed północą

AUDYCJE RADIA KIELCE - Radio Kielce

Zapraszamy do słuchania w niedziele po godz. 23.

Co się nosi

CO SIĘ NOSI

Program o modzie i świecie mody. Jak dobrać strój do okazji i swojej sylwetki? Jak odzież wpływa na nas i na innych? Historia mody, sylwetki projektantów. Do słuchania zapraszają Ewa Okońska i Jarosław Panek.

W soboty o godz. 12:05.

Czas na chillout

CZAS NA CHILLOUT

Chilloutowe, smooth jazzowe, lekko refleksyjne wędrowanie przez twórczość artystów z różnych stron świata, w tym odniesienia do muzycznego życia regionu.

W środy po godz. 23.

DNA – Doprawiona Nauką Audycja

DNA - DOPRAWIONA NAUKĄ AUDYCJA

Audycja edukacyjna propagująca badania i odkrycia ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć pracowników naukowych świętokrzyskich uczelni. Akademicy opowiadają o swoich projektach badawczych i celach, jakie chcą dzięki nim osiągnąć. W programie także o historii ziemi świętokrzyskiej i skarbach, jakie odnajdują w niej archeolodzy. Wybitni naukowcy popularyzują również wiedzę o nowoczesnych technologiach.

Wtorki w godz. 17:10 – 18:00.

Główne Wydanie Wiadomości

GŁÓWNE WYDANIE WIADOMOŚCI

Od poniedziałku do piątku o godz. 17 rozszerzone wydanie wiadomości, w którym prezentujemy najważniejsze informacje dnia.

Graj kapelo!

GRAJ KAPELO!

Staramy się zaprezentować Państwu dorobek artystyczny twórców i wykonawców muzyki ludowej z regionu świętokrzyskiego. Najlepsze kapele, żywiołowe nuty, brawurowe wykonanie. Pobudka gwarantowana.

W niedzielę o godz. 5.

Kielecki Koncert Życzeń

KIELECKI KONCERT ŻYCZEŃ

Kielecki Koncert Życzeń już ponad 40 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Audycja ma wyjątkową oprawę, bowiem w życiu każdego człowieka są  wyjątkowe chwile – urodziny, imieniny, rocznice ślubu. Jeśli mają Państwo rodzinną uroczystość i chcą z tej okazji zadedykować życzenia oraz piosenkę można to zrobić za pośrednictwem Polskiego Radia Kielce. Kielecki Koncert Życzeń zapewni Państwu niezapomniane momenty i chwile wzruszeń. A najpiękniejsze życzenia pomoże Państwu ułożyć Agnieszka Orzelska.

„Kielecki Koncert Życzeń” w niedziele o godz. 16:05.

Made in Kielce

MADE IN KIELCE

W Made in Kielce Paweł Solarz zabiera słuchaczy Radia Kielce do świata muzyki. Przednia zabawa.

W soboty po godz. 16.

Moc historii

MOC HISTORII

Moc Historii to audycja, która przenosi słuchacza do korzeni polskiej państwowości. Wędruje z nim w czasie i przestrzeni przez świętokrzyską ziemię, przybliża dzieje miejsc i ludzi z tymi miejscami związanych. Poszukuje rozwiązań niewyjaśnionych tajemnic historii. Do tej pory ponad czterysta miast, miasteczek, wsi, zabytkowych obiektów, zdarzeń z przeszłości takich jak powstania, wierzenia przedchrześcijańskie znalazło swe odzwierciedlenie w tej właśnie formie na antenie Polskiego Radia Kielce. W tej wędrówce towarzyszy nam dr Cezary Jastrzębski, którego wiedza o regionie wprawia w zdumienie.

W niedziele od godz. 12:05.

Musisz to znać

MUSISZ TO ZNAĆ
Są takie przeboje, do których chcesz wracać non stop. Są takie, które kojarzysz, ale nie wiesz czyj to utwór. A ja puszczę Wam też takie, których nigdy nie słyszeliście. Co piątek otwieram muzyczne archiwum! Zapraszam, Piotr Kwaśniewski.

W piątki o godz. 20:05.

musisz to znać

Muzyczne podróże

MUZYCZNE PODRÓŻE

Każda podróż jest przygodą, dostarcza wrażeń, ale i kształci.

W soboty po godz. 10.

Na każdą pogodę

NA KAŻDĄ POGODĘ

Od godz. 9 do godz. 12 chcemy, aby z Radiem Kielce przyjemnie się pracowało, miło mijał czas w domu czy też w długiej trasie „za kółkiem”. Radio Kielce towarzyszy Państwu w biurach, sklepach, w drodze, w pracy i podczas zajęć domowych. W audycji „Na każdą Pogodę” mówimy o tym, co ważne, ciekawe i pociągające. Zaglądamy do kalendarium – do dat muzycznych i wydarzeń, które zmieniły świat. Codziennie gościmy ekspertów, którzy poruszają problemy pracy, opowiadają o ekologii, edukacji i wychowaniu, a także podpowiadają, radzą i zachęcają. Od poniedziałku do czwartku radzimy, jak żyć zdrowo, co w organizmie może niepokoić, do kogo kierować się w razie dolegliwości. Nasi goście odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Radzimy też, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych, mówimy o cyfrowych nowinkach, poruszamy problemy prawne i osób niepełnosprawnych, a kierowcom, rowerzystom i pieszym przypominamy o przepisach ruchu drogowego. Z kolei w każdy piątek zapraszamy do świata filmu i premier kinowych. Każdego dnia rozdajemy również zaproszenia i bilety. Są także konkursy.

Od poniedziałku do piątku po godz. 9.

Napisz do nas: pogoda@radiokielce.pl

Zadzwoń do nas: 41 200 20 20

(Nie)bezpieczne związki

(NIE)BEZPIECZNE ZWIĄZKI

Audycja, w której prezentujemy stanowiska związków zawodowych i organizacji pracodawców. Goszcząc, między innymi, przedstawicieli związków zawodowych, pracodawców i stowarzyszeń poruszamy tematy dotyczące szeroko pojętego rynku pracy.

W środy po godz. 20.

Nie prześpij soboty

NIE PRZEŚPIJ SOBOTY

„Nie prześpij soboty” to audycja, w której zawsze znajdzie się ciekawy temat i interesujący gość. Ciekawostki ze świata, a do tego wyśmienita muzyka, która roznosi się w eterze niczym aromat świetnie przyrządzonej porannej kawy. Polecamy, naszym zdaniem, najlepsze książki i płyty. Przeglądamy najciekawsze pozycje w programie Radia Kielce i TVP3 Kielce. Przypominamy najważniejsze wydarzenia i wartościowe postaci. Rozdajemy też słuchaczom nagrody w konkursach.

W soboty w godz. 7-10.

Niedzielne spotkania

NIEDZIELNE SPOTKANIA

Program o tematyce katolickiej. W audycji informujemy o bieżących wydarzeniach w Kościele Katolickim, ze szczególnym uwzględnieniem diecezji kieleckiej i sandomierskiej. Co tydzień prezentujemy nowości pojawiające się na rynku muzyki chrześcijańskiej. Elementem programu są także cykle „Szukajcie, a znajdziecie”, „Pokaż mi Boga” oraz „Biblia o…”. A dodatkowo, niedzielną Ewangelię komentują Księża Biskupi.

„Szukajcie, a znajdziecie” – w każdą niedzielę i święta ojciec Jan Strumiłowski, doktor teologii dogmatycznej z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie, odpowiada na trudne pytania, wyjaśnia podstawowe pojęcia i zasady wiary. Z kolei ks. dr Marceli Frączek, ojciec duchowy w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach przybliża tematy związane ze spowiedzią i duchowym rozeznawaniem. „Szukajcie, a znajdziecie” – kolejne odcinki podcastu w każdą niedzielę.

„Biblia o…”. – zastanawiasz się, czy Pismo Święte to tylko zbiór dawnych opowieści, czy też są tam ukryte odpowiedzi na pytania nurtujące człowieka? Jeśli myślisz, że w Biblia nie mówi o współczesnych problemach, nie odpowiada na wątpliwości natury moralnej, społecznej, albo finansowej – posłuchaj podcastu Radia Kielce „Biblia o…”. Nasi eksperci-bibliści wyjaśniają, co Biblia mówi, m.in., o oszczędzaniu, cierpieniu, chorobie, rodzicielstwie, pracy, niebie, piekle, czyśćcu, bogactwie i biedzie, a także np. o aborcji, czy homoseksualizmie. „Biblia o…” – kolejne odcinki podcastu w każdą niedzielę.

„Pokaż mi Boga” – Dlaczego Bóg się ukrywa? Czy są dowody na Jego istnienie? A jeśli Bóg jest, to czemu pozwala na cierpienie? Takie pytania towarzyszą ludziom od wieków. Odpowiedzi szukamy w cyklu „Pokaż mi Boga” wspólnie z ks. Miłoszem Hołdą, doktorem habilitowanym filozofii.

W niedziele i święta o godz. 6.

Niedzielny Program Kulturalny

NIEDZIELNY PROGRAM KULTURALNY

„Niedzielny Program Kulturalny” to przegląd najciekawszych wydarzeń artystycznych, relacje z interesujących wystaw, spektakli, koncertów, a także rozmowy w twórcami i komentarze znawców. Jeśli chcą Państwo wiedzieć, na co warto się wybrać zapraszamy do słuchania audycji.

W „Niedzielnym Programie Kulturalnym” zapraszamy także do słuchania felietonów „Radio Kielce. Podróże filozoficzne”. Po świecie filozofii i filozofów od czasów starożytnych prowadzi słuchaczy prof. Sytnik-Czetwertyński – filozof, wykładowca uniwersytecki, publicysta, muzyk i pisarz.

W niedziele po godz. 17.

O filmie bez scenariusza

O FILMIE BEZ SCENARIUSZA

Audycja, w której aktorzy, producenci, filmowcy oraz krytycy teatralni i filmowi opowiadają o sensie twórczości kinowej i teatralnej. Czym jest sztuka? Jak odróżnić tę wartościową od czystej, komercyjnej popkultury? Jak zmienia się świat kina i teatru i jak ten świat zmienia odbiorców? Czego szukamy w ruchomych obrazach? Dlaczego niektóre produkcje przechodzą do legendy, a aktorzy stają się ikonami? W audycji także zapowiedzi, rankingi filmów i seriali oraz prezentacja muzyki filmowej.

Niedziele w godz. 11:05 – 12:00.

Pamiętniki z powstania styczniowego

PAMIĘTNIKI Z POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Autor: Ludomir Grzybowski h. Prus II. Interpretacja: Piotr Bajor. Produkcja, realizacja, montaż: Piotr Grzybowski.

Pamiętniki z Powstania Styczniowego 1863 r. Ludomira Grzybowskiego to osobista relacja z uczestnictwa w walkach młodego wówczas aplikanta w Sądzie Poprawczym w Chęcinach. To opis „powodzeń i niepowodzeń” – jak o nich pisze autor – w długim półtorarocznym szlaku bojowym, który rozpoczyna pod komendą gen. Mariana Langiewicza na Świętym Krzyżu, a kończy w II Korpusie gen. Józefa Hauke-Bosaka. To barwna w języku i niezwykle wiarygodna relacja narodowego zrywu widzianego oczami szeregowego uczestnika. Z takiej perspektywy opis wydarzeń uzyskuje inny kontekst i inną ocenę, często krytyczną wobec dowódców, ich decyzji, postaw czy przyjętej strategii.

Ponadto Pamiętniki z Powstania Styczniowego 1863 r. Ludomira Grzybowskiego traktują zagadnienia szerzej, opisując nie tylko sprawy wojskowe, ale także społeczne czy religijne. Dotyczy to zarówno okresu walk powstańczych, jak i poprzedzających je dwóch lat manifestacji religijno-patriotycznych (1861-1862). Pamiętniki dają więc pełniejszy i bardziej zrozumiały obraz stosunku obywateli Królestwa do Powstania, pokazują złożoność przyczyn jego wybuchu, a wreszcie ukazują rolę księży i kościoła w formowaniu postaw patriotycznych.

Pogodnie i w klimacie z Markiem Stefańcem

POGODNIE I W KLIMACIE Z MARKIEM STEFAŃCEM

Pogoda towarzyszyła nam od chwili pojawienia się życia na ziemi. Jest łaskawa, życiodajna, ale czasem groźna, niebezpieczna i nieprzewidywalna. Już w starożytności próbowano poznać jej tajniki i wpływ na wegetację, plonowanie i zbiory.  W tym czasie powstały już pierwsze przyrządy pomiarowe i naukowe opracowania. Ale nie tylko o historii usłyszymy w audycji „Pogodnie i w klimacie z Markiem Stefańcem”.

Będzie prognoza pogody na najbliższy tydzień, ciekawostki ze zjawisk atmosferycznych i ich rekordy, opowiastki i przepowiednie ludowe, na podstawie których nasi dziadkowie przewidywali pogodę, nie zabraknie również przysłów i mądrości ludowych związanych z aurą. Będzie można także usłyszeć o wpływie czynników atmosferycznych na nasze zdrowie i samopoczucie. A ponieważ z pogodą ściśle związane są dary natury z których często korzystamy, to oczywiście pojawi się również wątek o ziołach i warzywach, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie – niejednokrotnie złe, spowodowane właśnie niekorzystnymi zjawiskami synoptycznymi. Wszystko to przy nietuzinkowych, klimatycznych taktach muzyki.

W niedziele o godz. 9.

Pokolenie M / Pokolenie Jutra

POKOLENIE M

Co ciekawi młodych ludzi? O tym w Radiu Kielce. W programie znajdujemy nietypowy powód do świętowania i przy okazji dostarczamy nowinek ze świata technologii, kultury czy platform internetowych. Muzycznie też nie zostajemy w tyle. Stawiamy też na edukację medialną. Manipulacja i fake newsy… jak z nimi walczyć? O tym w każdy czwartek w cyklu „Pokolenie jutra”. Pokazujemy również młodych, zdolnych twórców. A może chcecie usłyszeć coś jeszcze? Powiedzieć nam, co Was interesuje, nurtuje albo oburza? Macie wpływ na kształt audycji. Wystarczy do nas napisać: pokolenie.m@radiokielce.pl

Pokolenie M – środy w godz. 17:10 – 18:00.

Pokolenie Jutra – czwartki w godz. 17:10 – 18:00.

Polonijne Radio Kielce

POLONIJNE RADIO KIELCE

Czekamy na Polonię z całego świata na radiokielce.pl. Nasz tel. +48 41 200 20 20 i adres mailowy studio@radiokielce.pl. U nas każdy może pozdrowić krewnych w Polsce, a stali odbiorcy Radia Kielce za naszym pośrednictwem mogą przesłać życzenia najbliższym mieszkającym zagranicą.

W ostatnią niedzielę każdego miesiąca po godz. 19.

Portfel

PORTFEL

Ekonomia, kursy walut, notowania giełdowe, najważniejsze informacje gospodarcze. Jeśli interesuje cię świat finansów od „Portfela” powinieneś zaczynać dzień.

Od poniedziałku do piątku o godz. 8:20.

Posłuchaj też tekstu

POSŁUCHAJ TEŻ TEKSTU

Piosenka to nie tylko muzyka, ale również teksty i na nie zwracamy uwagę. Nie jest to tylko śpiewnik piosenki literackiej. W programie znajdują się również utwory gwiazd światowej sceny, a teksty obcojęzyczne – tłumaczymy na język polski.

W niedziele po godz. 18.

Przegląd Wydarzeń Tygodnia

PRZEGLĄD WYDARZEŃ TYGODNIA

Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia.

W niedziele o godz. 8:15.

Publice Utilis

PUBLICE UTILIS

„Publice Utilis” to audycja, w której przedstawiamy organizacje pożytku publicznego nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski. Opowiadamy o ich działaniach i planach. Pokazujemy też osoby, którym te organizacje pomagają.

W czwartki po godz. 22.

Punkty Widzenia

PUNKTY WIDZENIA

Kontrowersyjne tematy – różne punkty widzenia.  Audycja z udziałem słuchaczy. Numer telefonu do studia Radia Kielce: 41 200 20 20.

Od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

Radio Kielce – Dodaj do Ulubionych

RADIO KIELCE - DODAJ DO ULUBIONYCH

Dokąd się wybrać, aby miło i kulturalnie spędzić czas? Jakie ciekawe imprezy organizowane są w naszym regionie, jakie wielkie koncerty w Polsce? Dowiemy się słuchając tej właśnie audycji. Ponadto zapowiedzi fonograficzne, prezentacja nowych płyt, ciekawostki, wydarzenia z życia muzyków, no i konkursy z nagrodami. Najlepsza pora na szczyptę informacji i dobrą muzykę.

Od poniedziałku do piątku w godz. 12:30-15:00.

Radio Kielce – PoP(P)ołudnie

RADIO KIELCE - POP(P)OŁUDNIE

Dwugodzinne pop(p)ołudniowe spotkanie z dającymi energię, nastrajającymi pozytywnie nagraniami. Minimum słów, maksimum muzyki.

W poniedziałek i środę na antenie gości muzyka rockowa. We wtorek i czwartek muzyka pop z zerknięciem w kierunku rytmów latynoamerykańskich i soulu.

Od poniedziałku do czwartku w godz. 17.05-19.00.

Radiowa Giełda Pracy

RADIOWA GIEŁDA PRACY

Od ponad 20 lat o stałej porze w Polskim Radiu Kielce mogą Państwo usłyszeć Radiową Giełdę Pracy. Był to pierwszy w regionie program, który poruszał problem rosnącego bezrobocia. Obok ofert pracy znalazły się w nim materiały redakcyjne dotyczące rynku pracy, pracodawców i bezrobotnych. Od tego czasu kierujący firmami i przedsiębiorstwami zgłaszają do nas informacje o poszukiwaniu pracowników. Ofert można wysłuchać od poniedziałku do piątku o godz. 9:10, można je także znaleźć na stronie www.projektpraca.eu.

Kontakt Giełda Pracy:

tel. 41 363 05 29

gielda@radiokielce.pl

Radiowy Klub Jazzowy

RADIOWY KLUB JAZZOWY

Jak na początek postu przystało, zaprezentuję kilka uroczych ballad, utworów, które dzięki mistrzowskim, ekscytującym wykonaniom, choć są utrzymane w wolnych tempach – nigdy nie tracą jazzowego pazura. Wycieczka w objęcia Morfeusza z pewnością nam nie grozi. Otwieramy klubowe podwoje by prezentować i wraz z Państwem chłonąć piękno płynące z serc artystów różnych części jazzowego świata. Wystarczy otworzyć uszy i dusze by ekscytujące, improwizowane frazy, wysublimowane brzmienia, zrodzone we wspólnym muzykowaniu emocje – stały się naszym udziałem. W naszym jazzowym tyglu znajdziesz prawie wszystko: od wczesnych stylów jazzu – po współczesność, od nagrań stareńkich – po „jeszcze ciepłe”, a ze świętokrzyskich i krajowych scen powędrujesz nawet za Wielką Wodę.

We wtorki po godz. 23.

Raport Dnia

RAPORT DNIA

Najważniejsze newsy, opinie i komentarze – wszystko czym żyje region świętokrzyski. Newsy przygotowane przez reporterów Radia Kielce. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. „Raport Dnia” to dwie godziny, po wysłuchaniu których zawsze będziesz wiedział, czym żyje region świętokrzyski.

Od poniedziałku do piątku w godz. 15:05-16:30.

Rozmowa Dnia

ROZMOWA DNIA

Codziennie inny gość, inny temat i ważny dla społeczeństwa problem. Trudne pytania i tylko 10 minut, by na wszystkie odpowiedzieć. W „Rozmowie Dnia” Dziennikarze Radia Kielce goszczą m.in. polityków, samorządowców, ludzi kultury, sportu, wymiaru sprawiedliwości.

Od poniedziałku do piątku o godz. 8:30.

Rozmowy z terapeutą

ROZMOWY Z TERAPEUTĄ

Współczesne uzależnienia przybierają różne, nawet nieograniczone formy. Uzależnionym można być obecnie od wszystkiego: papierosów i alkoholu, leków, zakupów, Internetu, telefonu, telewizora, komputera etc. Winą za to obarczyć można łatwy dostęp do różnego rodzaju substancji, zwiększony poziom stresu społeczeństwa, a także konsumpcyjny styl życia. Właściwie każdy z nas narażony jest na uzależnienie – niektórzy jednak ulegają im łatwiej niż inni. Na czym polega proces uzależnienia i dlaczego jest tak niebezpieczny dla zdrowia psychicznego? Jak wyjść z uzależnienia i gdzie szukać pomocy? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć w podcaście Rozmowy z terapeutą.

Sekrety ziół

SEKRETY ZIÓŁ

Zwalczany przez działkowców podagrycznik, tępiona przez ogrodników pokrzywa i niedojrzałe owoce orzecha przemienimy w zdrowe smoothie, pachnące pesto i wykwintny deser. Przyglądniemy się ziołom, ich właściwościom leczniczym i zaprezentujemy przepisy kucharzy, amatorów i ziołoznawców. Bądźcie z nami, a dowiecie się jak wykorzystać zioła w kuchni.

W czwartki o godz. 12:25.

Senioradio

SENIORADIO

W programie rozmowa z zaproszonym gościem i telefonicznym udziałem słuchaczy. Dyskutujemy o psychologii, uniwersytetach III wieku, rozmaitych projektach dla seniorów, modzie i urodzie, sporcie i aktywności fizycznej oraz o hobby. Tematy te pojawiają się również w relacjach reporterskich, a są uzupełnione o wydarzenia w klubach seniora, rozmowy z pracującymi seniorami, dietetykami i artystami-seniorami. Znaczące miejsce w „Senioradiu” stanowi sprawa bezpieczeństwa.

 W poniedziałki o godz. 20:10.

Smacznego weekendu

SMACZNEGO WEEKENDU

„Smacznego weekendu” to magazyn kulinarny, w którym podpowiemy, co pysznego, zdrowego i jednocześnie pożywnego można przygotować na weekendowe spotkanie w rodzinnym gronie lub na niezapowiedzianą wizytę przyjaciół.

Swoimi najlepszymi i wypróbowanymi przepisami ze słuchaczami Radia Kielce podzielą się szefowie świętokrzyskich restauracji oraz osoby znane i lubiane.

W magazynie nie zabraknie praktycznych porad kulinarnych, informacji o wartościach odżywczych produktów czy smakowitych ciekawostek ze świata.

W piątki o godz. 10:30.

Spodziewany Gość

SPODZIEWANY GOŚĆ

„Spodziewany Gość” to audycja Ewy Okońskiej. Dziennikarka zaprasza do studia znane osoby reprezentujące różne profesje i rozmawia z nimi na różne tematy. Goście wybierają piosenki stanowiące oprawę rozmowy.

W niedziele o godz. 19:10.

Sport i Muzyka

SPORT I MUZYKA

Podsumowanie ostatnich wydarzeń sportowych: opinie, komentarze, analizy. Przy dobrej muzyce. Nasi reporterzy są nie tylko na stadionach piłkarskich. Relacjonują na żywo wszystkie mecze Korony Kielce. Zaglądają na stadiony lekkoatletyczne, a sport motorowy też nie jest im obcy. Emocje sportowe podgrzewa energetyczna muzyka.

W soboty w godz. 17:05-20:00 oraz w niedziele w godz. 20:05-21:00.

Studio Polityczne Radia Kielce

STUDIO POLITYCZNE

W Studiu Politycznym Radia Kielce politycy z partii reprezentowanych w polskim parlamencie komentują wydarzenia mijającego tygodnia.

W niedziele po godz. 9.

Świat na wskroś

ŚWIAT NA WSKROŚ

W audycji „Świat na wskroś” mówimy o tle i kulisach wydarzeń na świecie. Globalizacja sprawia, że gwałtownie kurczy się czas i przestrzeń. To, co dzieje się w dalekiej Ameryce albo w egzotycznej Azji, może błyskawicznie zmieniać sytuację w Kielcach, Skarżysku, Sandomierzu czy Busku. Dlatego warto wiedzieć, co się aktualnie dzieje w polityce międzynarodowej. Niekiedy dziwny i groźny, ale nieodmiennie fascynujący świat XXI wieku analizujemy dla Państwa „na wskroś”. Do słuchania audycji „Świat na wskroś” zapraszają Bartłomiej Zapała, Husein Orucevic, Włodzimierz Batóg.

W niedziele po godz. 15.

Szukajcie, a znajdziecie

SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE

W ramach religijnego programu „Niedzielne Spotkania” zapraszamy na cykl „Szukajcie, a znajdziecie”. W każdą niedzielę i święta ojciec Jan Strumiłowski z Archiopactwa w Jędrzejowie odpowiada na trudne pytania, wyjaśnia podstawowe pojęcia i zasady wiary.

Słuchaczy Radia Kielce zachęcamy do zadawania pytań dotyczących wiary i kościoła katolickiego: szukajcie@radio.kielce.pl

W niedziele i święta po godz. 6.

Tajemnice flory i fauny

TAJEMNICE FAUNY I FLORY

Dlaczego rosiczki są drapieżne, kto jest największym śpiochem wśród zwierząt i przesypia pół roku – tych i innych ciekawostek dowiedzą się Państwo z naszej nowej audycji pt. „Tajemnice fauny i flory”.

W piątki o godz. 12.25.

W Kręgu Wartości. Literatura

W KRĘGU WARTOŚCI. LITERATURA

Wieczorna audycja Radia Kielce poświęcona literaturze. W programie recenzje książek i zapowiedzi wydawnicze, rozmowy z pisarzami i wydawcami oraz prezentacja literackiej twórczości regionalnej. W audycji także rozmowy ze słuchaczami na temat przeczytanych książek oraz literackie konkursy z nagrodami.

We wtorki o godz. 20:10.

Wielkie Biografie

WIELKIE BIOGRAFIE

Wielkie Biografie – audycja dokumentalna o wybitnych osobowościach z regionu świętokrzyskiego.

W ostatni czwartek miesiąca o godz. 20:10.

Wiadomości Drogowe

WIADOMOŚCI DROGOWE

Aby tworzyć najbardziej aktualne serwisy informacyjne dla kierowców codziennie przemierzamy kilkadziesiąt kilometrów po ulicach miast i trasach regionu. Wiadomości o bieżącej sytuacji na drogach uzupełniamy będąc w stałym kontakcie z policją, zarządami dróg i ulic, a także z kierowcami. Wiemy o wypadkach, kolizjach, zmianach w organizacji ruchu, a także o utrudnieniach wynikających z remontów i budowy dróg.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 6:33 i 15:30.

W Kręgu Wartości. Reportaż i Dokument

W KRĘGU WARTOŚCI. REPORTAŻ I DOKUMENT

Ludzie, relacje, emocje, wartości, historie z życia wzięte. Reportaż to jedna z najszlachetniejszych form dziennikarskich. Ludzkie sprawy, emocje, odkrywanie świata wartości, tego jak bardzo nisko można upaść i jak wzmocnionym powstać. Nie tylko czerń i biel, ale wszystkie odcienie szarości towarzyszą naszemu życiu. Te wszystkie odcienie są w reportażach naszych autorów zarówno wtedy, gdy poruszamy sprawy społeczne, odnosimy się do wydarzeń, czy przygotowujemy dokument historyczny.

W audycji „W Kręgu Wartości. Wieczór z reportażem” można wysłuchać również gawęd historyka prof. Adama Massalskiego o uczonych z regionu świętokrzyskiego. Każde wydanie cyklu „Radio Kielce. Uczone gawędy o uczonych” dotyczy innej postaci, opisuje jej życie, działalność, realia tamtych czasów i ciekawostki.

W czwartki o godz. 20:10.

W Ludowych Rytmach

W LUDOWYCH RYTMACH

Staramy się zaprezentować Państwu dorobek artystyczny twórców i wykonawców muzyki ludowej z regionu świętokrzyskiego (z „mazowszańskimi” przyległościami). Najlepsze kapele, żywiołowe nuty, brawurowe wykonanie. Pobudka gwarantowana.

Od poniedziałku do piątku o godz. 5:25.

W spodniach i w spódnicy. Magazyn nie tylko dla kobiet

AUDYCJE RADIA KIELCE - Radio Kielce

O wyzwaniach współczesnych kobiet: macierzyństwie, związkach, relacjach w rodzinie, karierze, zdrowiu i współczesnych wzorcach społecznych. Eksperci z zakresu m.in. psychologii, psychiatrii, medycyny i prawa mówią o tym jak radzić sobie z problemami i wyzwaniami codzienności. W audycji także porady, ciekawostki i nowinki ze świata „beauty”.

W środy w godz. 13:10 – 14:00.

Wyprawa w nieznane

WYPRAWA W NIEZNANE

Legendy, lochy, zamki i pałace, kryjówki diabłów oraz ciekawostki z życia władców i niezwykłych mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Któż nie chce poznać takich sekretów? Zapraszamy na wyprawę, w której odwiedzimy takie właśnie miejsca. Każda podróż rozpoczyna się w… radiowym studiu. Realizator dźwięku i reżyser tworzą kolejne odcinki słuchowiska. Praca z aktorami pełna będzie barwnych i dowcipnych sytuacji. Aktorzy wcielają się w role przewodników, turystów, postaci historycznych, poszukiwaczy skarbów. A co odkryją i czym zaskoczą słuchaczy? O tym w słuchowisku Radia Kielce „Wyprawa w nieznane”.

W soboty o godz. 9:45.

Zoom na wieś

ZOOM NA WIEŚ

Rolniku! Nie musisz już nigdzie szukać. Wszystkiego dowiesz się z Radia Kielce. Nowe dokumenty – proszę bardzo, nowe przepisy – pod ręką, nowości rynkowe – wszystko w jednym miejscu w audycji „Zoom na wieś” i na portalu zoomnawies.pl.

Nie jesteś rolnikiem? Ta audycja jest też dla Ciebie. Gdzie kupić produkty świętokrzyskich rolników? To tylko część podpowiedzi, jakie można znaleźć w „Zoom na wieś”.

Pokazujemy piękną, nowoczesną i inspirującą świętokrzyską wieś. Prezentujemy nowe technologie, maszyny rolnicze, środki ochrony roślin. Odwiedzamy rolników w polu i w domu. Pokazujemy ich problemy i sukcesy. Prezentujemy zarówno młodych przedsiębiorców jak i strażników świętokrzyskiej tradycji – przedstawicieli ginących zawodów. Gdzie wypoczywać na wsi? Dokąd iść na grzyby? Jakie zioła wykorzystać w kuchni – o tym również w audycji „Zoom na wieś”.

Od poniedziałku do piątku w godz. 12:05-12:30.

AUDYCJE RADIA KIELCE - Radio Kielce

AUDYCJE ARCHIWALNE