Wirtualny lot na miotle nad Górami Świętokrzyskimi, czy ścieżka edukacyjna składająca się z kilkunastu sal, z których każda nawiązuje do innej legendy świętokrzyskiej to atrakcje, z jakich będą mogli korzystać turyści odwiedzający „Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra” w Nowej Słupi.
Jak podkreślił Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki, branża turystyczna powinna się stale rozwijać, aby w jak najlepszy sposób pokazywać historię i dziedzictwo kulturowe poszczególnych regionów Polski a „Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra” doskonale wpisuje się w tę wizję.
– Historia osadnictwa, tradycje kultury, wyróżniają region świętokrzyski na tle innych regionów Polski. To bogactwo jest warte tego, aby turyści mogli się z nimi zapoznać a jest to możliwe dzięki powstawaniu takich nowoczesnych placówek turystycznych – dodaje.
Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej zauważył, że Park Dziedzictwa nieprzypadkowo został wybrany na miejsce konferencji, ponieważ jest on kwintesencją tematów związanych z nowymi rozwiązaniami w branży turystycznej.
– Te nowe rozwiązania z punktu widzenia marketingowego są kluczem do pozyskania turysty zarówno krajowego, jak i zagranicznego. Tak nowoczesny obiekt, który w niesłychanie atrakcyjny sposób zapoznaje odwiedzających z legendami świętokrzyskim jest ewenementem w skali światowej i na pewno przyciągnie rzesze odwiedzających – wyjaśnia.
Jak zauważył Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, region świętokrzyski to między innymi najstarsze góry w Europie, bogactwo przyrody, czy wielość zabytków. Z roku na rok zwiększa się liczba turystów odwiedzających województwo. Jak dodaje, olbrzymi wpływ na atrakcyjność regionu ma rozwój nowoczesnej infrastruktury turystycznej.
„Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra” zostanie udostępniony pierwszym turystom od 1 sierpnia, a jego uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 16 września.