Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa zacieśnia współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową. Podczas drugiego dnia 31. Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, dyrektor Centrum, major Katarzyna Rzadkowska i prezes zarządu PGZ, Sebastian Chwałek, podpisali list intencyjny.
Karina Chabowska, menadżer w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, podkreśla, że Centrum Weterana jest naturalnym partnerem dla PGZ przy realizacji wielu projektów i inicjatyw.
– Niezwykle cieszymy się, że mogliśmy podpisać ten list na MSPO w Kielcach. Współpracujemy ze sobą od dawna, na rzecz środowiska weteranów, od projektów strategicznych czy kierunkowych po indywidulaną pomoc. W tym zakresie jako Polska Grupa Zbrojeniowa staramy się wspierać weteranów m.in. w ich sportowej aktywizacji, a także wsparciu rodzin weteranów – wyjaśnia.
Major Katarzyna Rzadkowska dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa ocenia, że podpisany list intencyjny jest przypieczętowaniem wieloletniej współpracy. Podkreśla również, że PGZ doskonale rozumie potrzeby weteranów i osób służących na misjach.
– W misjach razem z żołnierzami uczestniczyli także serwisanci PGZ, korzystamy ze sprzętu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, tak naprawdę jesteśmy jedną wielką wojskową rodziną. To bardzo ważne, że możemy liczyć na takie wsparcie, zarówno duchowe jak i finansowe. Grupa jest naszym głównym partnerem i sponsorem w trakcie wyjazdu na zawody sportowe Invictus Games, na które wylatujemy jutro do Niemiec. Oprócz weteranów na zawody mogą lecieć także ich rodziny i przyjaciele, jest to możliwe m.in. dzięki wsparciu Polskiej Grupy Zbrojeniowej za co jesteśmy niezwykle wdzięczni – dodaje.
Celem zawartego porozumienia jest zacieśnienie obecnej współpracy Centrum Weterana i PGZ S.A. na rzecz uczestników misji i operacji poza granicami państwa. Jest to jednocześnie wstęp do nowych projektów, których adresatem jest środowisko weteranów.
List zakłada promowanie pozytywnego obrazu weteranów w społeczeństwie oraz upowszechnianie wiedzy o roli polskich żołnierzy w kształtowaniu globalnego bezpieczeństwa. Porozumienie pozwoli na rozszerzenie liczby wspólnie organizowanych inicjatyw oraz rozszerzenie ich zakresu. Jest jednocześnie odpowiedzią na potrzeby weteranów uczestniczących w misjach, którzy godnie reprezentują Wojsko Polskie na arenie międzynarodowej.