Gminne pole kempingowe w Sielpi będzie dostępne dla turystów dopiero w wakacje przyszłego roku. Przeciągające się odbiory uniemożliwiły uruchomienie obiektu w tym sezonie.
Władze gminy początkowo zapowiadały, że już w połowie tego sezonu będzie można z pola kempingowego korzystać. Jednak jak ubolewa burmistrz Krzysztof Obratański, wskutek przedłużającej się rewitalizacji Sielpi a potem podczas prac odbiorowych komisja zauważyła wiele niedoróbek i wymagających naprawy elementów.
– W trakcie prac komisji odbiorowej okazało się, że mamy wiele uwag do wykonawcy. To były detale, które wpływały na odbiór całości. Dopiero w miniony poniedziałek oficjalnie dokonaliśmy odbioru i otrzymaliśmy decyzję o dopuszczeniu do użytkowania.
Zgodnie z uchwałą rady gminy, sezon turystyczny w Sielpi trwa od 1 lipca do 31 sierpnia i gdyby polem miała dysponować gminna jednostka np. ZOSIR to pole działałoby tylko przez dwa miesiące w roku.
Jak zaznacza włodarz, ze względu na rodzaj spędzania czasu na polach kempingowych i tego, że wiele osób korzysta z nich wiosną i jesienią gmina będzie szukać dzierżawcy, bo sama nie jest w stanie sfinansować utrzymania obiektu poza wakacjami.
– Gmina będzie szukać dzierżawcy długoterminowego, który będzie dbał o obiekt. Powierzamy inwestycję o sporej wartości, dlatego dłuższy termin najmu wymusza odpowiedzialność za to miejsce.
Wjazd na pole będzie płatny.
Przypomnijmy, na kempingu w Sielpi jest budynek zaplecza wraz z toaletami i natryskami, jest możliwość podpięcia się do energii elektrycznej. Na polu znajduje się 13 skrzynek elektrycznych, z których może skorzystać około 30 kamperów. Jest miejsce do zrzutu szarej, brudnej wody i punkt czerpania wody pitnej i miejsce gdzie można zmyć naczynia..
Oprócz camperów i busów jest też miejsce na namioty, które można rozbijać między sosnami. W tym przypadku nie ma ściśle określonej liczby miejsc.
Mieszkańcy pola kempingowego będą mogli w każdej chwili przejść na północny brzeg, gdzie znajdują się punkty gastronomiczne i sklepy. W ramach rewitalizacji Sielpi dwa brzegi: północny i południowy od strony rzeki zostały połączone długim, drewnianym pomostem opierającym się w połowie na wyspie. Dwie kładki między brzegami mają około 300 metrów i postawione są na stalowych palach.