Doktor Sławomir Okła, kierujący Kliniką Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w Świętokrzyskim Centrum Onkologii został honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi.
Tytuł przyznano mu za wybitne zasługi w dziedzinie otolaryngologii. W klinice, którą kieruje dr Sławomir Okła przeprowadzanych jest wiele nowoczesnych zabiegów. Chodzi między innymi o zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej, z wykorzystaniem przeszczepów tkankowych z zespoleniami mikronaczyniowymi. Do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przyjeżdżają także lekarze z całej Polski, żeby brać udział w szkoleniach, dotyczących między innymi metody chirurgicznej rekonstrukcji i rehabilitacji głosu u pacjentów po całkowitym usunięciu krtani. Po zastosowaniu tej metody chorzy mogą wrócić do normalnego życia.
Sławomir Okła mówi, że nie spodziewał się tego wyróżnienia. Podkreśla, że w ten sposób doceniono jego kilkunastoletnią pracę, jako szefa kliniki otolaryngologii ŚCO. Natomiast tytuł jest dla niego szczególnie cenny, między innymi ze względu na grono osób, które razem z nim zostało wyróżnione. Chodzi o osoby zasłużone dla chirurgii głowy i szyi, a pracujące w najlepszych na świecie placówkach. W tej grupie znaleźli się także prof. Henryk Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, konsultant krajowy w dziedzinie otolaryngologii, prof. Giovanni Succo z Kliniki Otolaryngologii w Turynie oraz prof. Rene Leemans z Kliniki Otolaryngologii z Amsterdamu.
Dyplom i pamiątkowa statuetka zostały wręczone Sławomirowi Okle, podczas zorganizowanej w Poznaniu, V Ogólnopolskiej Konferencji – Innowacje w Otolaryngologii.
Sławomir Okła jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, specjalistą II stopnia z otolaryngologii. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał z wyróżnieniem na Akademii Medycznej w Warszawie, za obronę pracy doktorskiej „Chirurgiczna rehabilitacja głosu i mowy u chorych po całkowitym usunięciu krtani”.