Mistrzyni olimpijska Natalia Kaczmarek i jej trener, pochodzący z Końskich Marek Rożej spotkali się z uczniami koneckich szkół, w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Natalia Kaczmarek opowiadała uczniom jak wyglądała jej kariera i kiedy zaczęła interesować się sportem.
– Zaczęłam trenować dopiero, gdy poszłam do liceum, do większego miasta. Pochodzę z małej miejscowości, gdzie nie było żadnego klubu, trenera, stadionu i dopiero w liceum się zaczęło. Były odpowiednie warunki, czyli klub i trener, który mnie dostrzegł, zaprosił na treningi – mówiła.
Jak wspomina, w jej rodzinie sport był obecny. Jej rodzeństwo osiągało na tym polu sukcesy. Sama profesjonalnie zaczęła trenować w 2014 roku, a już rok później została zaproszona na mistrzostwa świata. Jak mówi jej trener Marek Rożej to nie tylko odpowiedni trening, ale i wyjątkowe umiejętności lekkoatletki.
– To pokazuje skalę talentu Natalii do sportu i na szczęście do lekkiej atletyki. Myślę, że selekcja do tej dyscypliny została odpowiednio przeprowadzono. Jak widać też jest stworzona do biegu na 400 metrów. Jeśli po roku treningów, jest w stanie jechać na mistrzostwa, to świadczy o wielkim talencie – podkreślał.
Natalia Kaczmarek urodziła się w 1998 roku w Drezdenku. To polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 metrów (2021), wicemistrzyni olimpijska w kobiecej sztafecie 4×400 metrów (2021). Rekordzistka Polski na 400 m w hali.
W 2021 została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest żołnierzem zawodowym Wojska Polskiego
Marek Rożej urodził się w 1976 roku w Końskich – polski lekkoatleta i trener lekkoatletyki.
Jest synem Janiny i Wiesława Rożejów. Jego ojciec jest działaczem sportowym, prezesem Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ukończył Technikum Mechaniczne w Końskich oraz wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego.
Od 2001 pracuje jako trener w AZS AWF Wrocław, od 2008 także jako trener reprezentacji Polski, gdzie początkowo prowadził razem z Janem Widerą młodzieżową kadrę w biegu na 400 metrów przez płotki. Jego zawodnikami byli, lub są m.in. Marta Chrust-Rożej, Rafał Omelko, Anita Hennig, Jakub Krzewina, Joanna Linkiewicz, Natalia Kaczmarek. Jego największym sukcesem trenerskim jest złoty medal sztafety mieszanej 4 × 400 metrów podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio (2021). Odpowiadał za męską część tej sztafety
W 2021 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.