Przed nami mroźna, ale „dziwna” noc. Jak podają synoptycy około północy podniesie się temperatura powietrza. Stan chwilowego ocieplenia nastąpi natomiast w połowie przyszłego tygodnia.
W nocy ze środy na czwartek (10/11 stycznia) początkowo bezchmurnie, w drugiej połowie nocy wzrost zachmurzenia do małego i umiarkowanego. Silne zamglenia, lokalnie w obniżeniach terenu przejściowo marznąca mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 800 m. Temperatura minimalna od -14°C do -11°C, lokalnie na południu województwa spadek temperatury do -17°C, w Górach Świętokrzyskich około -7°C. Temperatura minimalna wystąpi około północy, potem wzrost temperatury o około 5°C. Wiatr słaby, nad ranem umiarkowany, zachodni. W Górach Świętokrzyskich wiatr umiarkowany, okresami wzmagający się do dość silnego, w porywach do 50 km/h, zachodni i północno-zachodni.
W czwartek (11 stycznia) zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C, w Górach Świętokrzyskich około -5°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.
W piątek (12 stycznia) zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
Jak zapowiadają synoptycy IMGW-PIB w niedzielę (14 stycznia) już w czasie dnia możemy spodziewać się dodatnich temperatur. Prawdziwie wiosenna temperatura czeka nas jednak w połowie przyszłego tygodnia (17-18 stycznia).
Według prognoz synoptyków w lutym, marcu i maju średnia miesięczna temp. powietrza będzie w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Chłodniejszy będzie kwiecień. W lutym, marcu, kwietniu miesięczna suma opadów będzie jednak powyżej normy wieloletniej.
Według prognoz w lutym, marcu i maju średnia miesięczna temp. powietrza będzie w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. W kwietniu poniżej normy🌡️
W lutym, marcu, kwietniu miesięczna suma opadów powyżej normy wieloletniej. W maju w normie.🌧️
➡️https://t.co/s5qxz7ykbR pic.twitter.com/rsFh2XrpoD
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) January 10, 2024