Marian Wikiera, pracownik Starostwa Powiatowego w Końskich postuluje, by powstające w centrum miasta rondo na skrzyżowaniu ulic: Odrowąża, Księdza Granata i Józefa Piłsudskiego nosiło imię dr Feliksa Zbrożka, lekarza i samorządowca.
Chociaż prace budowlane na rondzie jeszcze nie zostały zakończone, to już pojawiają się pierwsze pomysły, kto powinien być patronem tego miejsca.
Marian Wikiera argumentuje, że właśnie w budynku, który znajduje się na wyspie ronda mieszkał dr Feliks Zbrożek.
– Doktor Zbrożek był lekarzem powiatowym, najpierw w Przedborzu, a później od 1904 roku w Końskich. Został powołany przez armię carską i wysłany na front wojny z Japonią. Po powrocie nadal pełnił rolę lekarza i dbał o mieszkańców Końskich – mówi.
Jednocześnie Marian Wikiera przypomina, że Feliks Zbrożek był samorządowcem.
– Zaangażowany był również w działalność samorządu, pełnił funkcję radnego miasta w Końskich od 1919 do 1927 roku, więc tym bardziej zasługuje na upamiętnienie – zaznacza.
Budowę ronda realizuje gmina Końskie. Jak mówi burmistrz Krzysztof Obratański -priorytetem jest zakończenie prac, a decyzję o patronie podejmie rada miasta po wyborach samorządowych.
W Biograficznym Internetowym Słowniku Ziemi Koneckiej możemy przeczytać:
„Według Urzędowego Spisu Lekarzy (Warszawa 1931) Feliks Zbrożek (ur. w 1862 r., dyplom w 1888 r.), był w Końskich samorządowym lekarzem chorób dziecięcych i wewnętrznych, mieszkającym przy ulicy Zamkowej 8. Zmarł 29.08.1939 r. Feliks był synem ekspedytora Magistratu Miasta Radomia. Zbrożkowie posiadali herb szlachecki Poraj. Zapewne z pomocą ojca przed 1891 r. uzyskał stanowisko lekarza miasta Przedborza.
Z prasy (lipiec 1894 r.) można dowiedzieć się o jego walce z cholerą w Przedborzu. W 1903 r. był lekarzem powiatu iłżeckiego. Wraz z dr. Wincentym Glibowskim z Końskich był zmobilizowany do szpitala polowego w Brześciu Litewskim w listopadzie 1904 r. W notatce prasowej z listopada 1904 r. dr Feliks Zbrożek wymieniony jest jako lekarz powiatowy z Końskich. Stąd pociągami wraz z pułkami strzelców wyjechali na Daleki Wschód. Uczestniczył w wojnie rosyjsko-japońskiej 1905 roku.
W Końskich prawdopodobnie osiadł przed 1907 rokiem”.