Młodzi tropiciele nauki odkrywali jej tajemnice w Muzeum Przyrody i Techniki.
W Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, czyli tzw. Małym Centrum Nauki Kopernik, odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Klub młodego odkrywcy”.
Zajęcia były prowadzone w miejscu, które pozwala na aktywne poznawanie tajemnic przyrody, a przez to i naukę mówi wicedyrektor Muzeum Wioletta Sobieraj:
– Zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat, bo to czas, kiedy ich umysły są bardzo chłonne, a dzieci są ciekawe świata. Podczas zajęć bazujemy na zasobach muzealnych, czyli wykorzystujemy urządzenia z SOWY, ale także wystawę paleontologiczną czy zabytki techniki. W planie są także zajęcia terenowe, sprawdzimy czystość wody w naszych zbiornikach czy miejsca, gdzie występują rudy żelaza – mówi.
Dziś najmłodsi zajmowali się tajemnicami przyrody, wykorzystując urządzenia z tzw. Małego Centrum Nauki Kopernik. Jak mówili wszystkie są ciekawe i pozwalają na inne niż w szkole poznawanie świata. Najchętniej wykorzystywali tzw. „znikot”. Ich zadaniem było takie ustawienie kolorów tła i zaznaczonej figury kota, by zlały się w jeden obraz.
Osoby prowadzące zajęcia przeszły szkolenia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a każde spotkanie poświęcone jest innym zagadnieniom przyrodniczym.
Strefę Odkrywania Nauki i Wyobraźni można odwiedzać codziennie od wtorku do niedzieli, zapisy pod numerem telefonu 783-730-094.