Wyjątkowe taneczno-muzyczne widowisko dla całych rodzin spektakl „Kopciuszek” Kieleckiego Teatru Tańca rozpocznie się o godzinie 18.00 w Koneckim Centrum Kultury.
Jak informuje Piotr Salata, dyrektor Koneckiego Centrum Kultury na wielkiej scenie po raz pierwszy będzie można zobaczyć tak duże widowisko.
– Wrażenie będzie robił nie tylko taniec, ale i wyjątkowe stroje. Specjalnie na potrzeby spektaklu przygotowano blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej – dodaje.
– Wystąpi około siedemdziesięciu tancerzy, będzie grupa dzieci, więc będzie barwnie i wesoło. Korzystając z tego, że mamy dużą scenę możemy sobie pozwolić na takie wydarzenie. Bilety ciągle są dostępne.
Historia Kopciuszka w artystycznym opracowaniu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków to taneczno-muzyczne widowisko, przeznaczone dla całych rodzin. Choreografowie poszerzyli libretto, w stosunku do tradycyjnej historii literackiej, o dodatkowe postaci. W spektaklu wprowadzono m.in. sceny na podwórzu domu Kopciuszka. Występują tam: kury, koguty, gęsi, kaczki, indyki oraz przebiegłe lisy, a z ogromnego jaja wykluwa się Kaczka Dziwaczka.
Autorskim pomysłem choreografów jest także taniec Warzyw Marchewki, Buraka, Pomidora, Pietruszki, które zostają ożywione przez roztargnioną Wróżkę, w trakcie prób wyczarowania z jednego z nich karocy. Oryginalna, momentami monumentalna scenografia, przenosi widzów w cztery miejsca, w których rozgrywa się historia. Są to: podwórze, dom Kopciuszka, rynek miasteczka i sala balowa w pałacu.
AUTORZY:
choreografia – Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak
libretto – Elżbieta Pańtak
scenografia – Luigi Scoglio
projekty kostiumów – Małgorzata Słoniowska
przygotowanie chóru – Ewa Robak, Magdalena Sitkowska
projekcje – Wioletta Kruk, Bartosz Kruk
muzyka – collage muzyczny: Johann Sebastian Bach, Charlie Chaplin, Fryderyk Chopin, Leo Delibes, Dave’B, Umberto Giordano, Elliot Goldenthal, Charles Gounod, Sir Anthony Hopkins/Andre Rieu, Andrzej Korzyński, Elvis Presley, Nino Rota, Max Steiner, Josef Strauss, Johann Straus II, Artur Telus, John Williams, The Chemical Brothers, Volière
autor muzyki do piosenki w wykonaniu chóru Mała Fermata – Artur Telus
kompozycja muzyczna do sceny Myszy w kuchni – Piotr Robak