Piłkarze Staru Starachowice zakończyli już bardzo udany sezon. Miejsce na najniższym stopniu podium w III lidze jako beniaminek i zdobycie Chemar Rurociągi Pucharu Polski Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej to duże osiągnięcia zespołu z ul. Szkolnej, który w rundzie jesiennej raczej nie zagra jeszcze w Starachowicach.
Pod koniec wiosny ubiegłego roku rozpoczęła się kompleksowa modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Szkolnej w Starachowicach. Początek prac zbiegł się z awansem piłkarzy Staru do III ligi i stało się jasne, że klub musi szukać obiektu, na którym będzie występował w roli gospodarza. Wybór padł na stadion Alitu w oddalonym o 52 km Ożarowie. Tam również zespół będzie grał w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025.
– Wiem, że termin oddania do użytku naszego obiektu to jest koniec września, ale nic więcej nie umiem powiedzieć. Natomiast boisko w Ożarowie nie jest złe. Ma fajne wymiary, bo płyta jest dość duża, a więc jest gdzie grać. Problem to jest dla kibiców. Oni muszą tu dojechać, a czasami nie mogą i tego nam brakuje. Na szczęście zespół nie traci na jakości, że występuje ciągle poza domem. Poczekamy ile będzie trzeba, żebyśmy mogli zagrać na pięknym stadionie w Starachowicach – powiedział trener Staru Przemysław Cecherz.
Dyrektor sportowy starachowickiego klubu Sebastian Mazur chciałby, żeby zespół jak najszybciej zadomowił się przy ul. Szkolnej.
– Tak naprawdę nasza drużyna cały rok grała na wyjeździe, dlatego już nie możemy się doczekać. To jednak nie od nas zależy, a od wykonawców prac. Rozmawiamy z prezydentem miasta Markiem Materkiem, żeby wpłynął na wykonawcę, żebyśmy mogli jak najszybciej powrócić do Starachowic – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce Sebastian Mazur.
Stadion przy ul. Szkolnej w Starachowicach po modernizacji zyska m.in. trybuny na ponad 2 tys. miejsc (część z nich będzie zadaszona), miejsca dla sędziów, komentatorów, lożę VIP i sanitariaty. Zostanie wykonana też nowa nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej. Wewnątrz zakoli będą znajdowały się urządzenia lekkoatletyczne: rów z wodą oraz skocznie i rzutnie. Na zewnątrz areny sportowej planowana jest budowa rozgrzewkowej rzutni do pchnięcia kulą i bieżni. W murawie wykonana zostanie instalacja teletechniczna na potrzeby prowadzenia zawodów lekkoatletycznych oraz instalacja nawadniania murawy. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt modernizacji to 29 mln zł.