Na kieleckim Stadionie w przy al. Na Stadion jeszcze w tym roku powstanie parking dla 150 pojazdów. Obiekt będzie ulokowany w miejscu wyburzonych budynków komunalnych. Prace budowlane już trwają.
Przypomnijmy, sprawa dotyczy trzech miejskich nieruchomości położonych przy al. Na Stadion oraz ul. Husarskiej, które przekazano Hotelowi Binkowski. Na wspomnianych działkach ma być wybudowany dwupoziomowy parking z letnim basenem zewnętrznym. Właściciele hotelu w zamian za działki z lokalami komunalnymi przekazali miastu 19 lokali mieszkalnych rozlokowanych na terenie całych Kielc, m.in. przy ul. Zagórskiej, Jagiellońskiej Warszawskiej, Piekoszowskiej czy Równej. Rada miasta wydała zgodę na zamianę działek na mieszkania jeszcze w poprzedniej kadencji, w styczniu 2024 roku.

Bartosz Binkowski, przedstawiciel inwestora informuje, że prace rozbiórkowe związane z usunięciem budynków komunalnych rozpoczęły się na początku tego miesiąca. Jednocześnie przypomina, że głównym celem budowy parkingu jest rozwiązanie problemu samochodów pozostawianych w pobliskim lesie.
– Wszyscy mieszkańcy lokali komunalnych zostali już przeniesieni do nowych mieszkań. W najbliższym czasie planujemy uporządkować teren oraz zorganizować tymczasowy parking dla gości naszego hotelu. Kolejnym krokiem będą przygotowania do budowy parkingu wraz z basenem. Docelowo miejsca postojowe mają znajdować się pod ziemią. Ma ich być co najmniej 150. Tymczasowe miejsca dla samochodów powstaną na pewno jeszcze w tym roku. Chcielibyśmy, aby goście naszego hotelu mogli z nich skorzystać w tegorocznym sezonie letnim – dodaje Bartosz Bińkowski.
Osobną inwestycją, na którą rajcy poprzedniej kadencji także udzielili zgody, jest budowa alejek na wydzierżawionej leśnej działce przy al. Na Stadion. Zimą mają one pełnić rolę lodowiska z iluminacjami. Z kolei latem tworzyć strefę dla rolkarzy. Miasto dzięki dzierżawie rocznie ma uzyskać ponad 10 tys. zł.
– Jesteśmy jeszcze w trakcie rozmów z miastem na ten temat. Jest to jednak w tej chwili odległe zagadnienie z uwagi na specyfikę terenu oraz potrzebę zachowania wymogów i ograniczeń związanych z realizację inwestycji na terenie zalesionym – tłumaczy Bartosz Binkowski.
