Policja ustala okoliczności środowego wypadku drogowego w Kotfinie w powiecie przysuskim (województwo mazowieckie), w którym uczestniczył prof. Jerzy Bralczyk. Znany językoznawca jechał na spotkanie z czytelnikami w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach w województwie świętokrzyskim. Z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Do wypadku doszło w środę (9 kwietnia) około godz. 16:15 na drodze wojewódzkiej w Kotfinie w gminie Gielniów w powiecie przysuskim. Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Przysusze sierżant Aleksandra Bałtowska, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem 66-letni mieszkaniec województwa śląskiego prawdopodobnie podczas manewru zawracania doprowadził do zdarzenia z bmw.
– Do szpitala ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony kierujący bmw 67-letni mieszkaniec województwa łódzkiego oraz jego pasażer 77-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego – powiedziała rzeczniczka policji.
Obaj kierujący byli trzeźwi. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpital w województwie świętokrzyskim. Według informacji mediów Jerzy Bralczyk trafił do szpitala w Końskich.

W środę 77-letni prof. Bralczyk jechał na spotkanie z czytelnikami do Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach koło Kielc. Informację o wypadku oraz o odwołaniu w związku z tym spotkania organizator opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych.
– Z wielkim smutkiem informujemy, że dzisiejsze spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem nie odbędzie się. W drodze do Nowin prof. Bralczyk uległ wypadkowi samochodowemu. Życzymy szybkiego powrotu do pełni sił i mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się spotkać w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach w innym, równie wyjątkowym terminie – podano na stronie ośrodka kultury.
Jerzy Bralczyk
Urodził się 23 maja 1947 roku w Ciechanowie. Profesor nauk humanistycznych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Polski językoznawca, polonista specjalizujący się w języku mediów, reklamy i polityki. Popularyzator wiedzy o języku. Wpływowy gramatyk normatywny i autorytet preskrypcyjny. Wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Prowadził programy telewizyjne i radiowe, pisze felietony, układa i prowadzi dyktanda. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
