Przemysław Szymanowski, reprezentujący ekipę Szymanowski Traithlon Team zwyciężył w pierwszych zawodach z cyklu iSands Cross Triathlon Tour, które odbyły się nad zalewem w Mostkach.
Zwycięzca przyznał, że nie miał mocnych konkurentów.
– W zeszłym roku wystartował Kuba Brzóska, który zresztą wygrał ze mną, a wówczas była zacięta walka. Dzisiaj było trochę łatwiej, ale cieszę się, bo za tydzień mam mistrzostwa Europy. Będę bronił tytułu mistrza i wicemistrza, startuję na dwóch dystansach, więc to było dobre przetarcie przed tymi zawodami. W Mostkach miałem takie samotne tempo wszędzie, od samego początku, i na pływaniu, i na rowerze, i na biegu. Czasem lubię właśnie, jak nikogo nie ma, bo można w pełni się skupić na robocie, a jak są rywale, to trochę też tam jest taktyki, techniki i czuć napięcie z drugiej strony – podkreśla.
Wśród pań triumfowała Maria Gwóźdź, reprezentująca ekipę Sportlove Kielce. Jak mówiła, chciała być dziś lepsza od taty.
– To się udało, więc jestem zadowolona. Najbardziej podobało mi się pływanie, woda bardzo przyjemna, nie spodziewałam się, to miła niespodzianka. Na trasie na pewno wszystkie zjazdy były super, tam można się było schować. Myślałam, że się kogoś złapię, ale dopiero na ostatnich pięciu kilometrach uczepiłam się taty. On mnie dowiózł do mety, moje zwycięstwo wśród pań to jego zasługa. W czasie drugiej pętli biegania, nogi już same mnie niosły – opisuje.
W imprezie wystartowało w sumie 60 zawodników, a jednym z patronów medialnych wydarzenia było Polskie Radio Kielce.
Kolejne zawody, z cyklu iSands Cross Triathlon Tour odbędą się w niedzielę, 28 czerwca w Busku-Zdroju.
















