Działa charytatywnie na rzecz osób słabszych i zachęca do tego innych. Siostra Małgorzata Chmielewska będzie gościem spotkania w Grand Hotelu w Kielcach.
Organizatorzy – Świętokrzyskie Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej informują, że podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy jak miłość, empatia i autentyczna troska o drugiego człowieka oraz budowanie wspólnoty i społecznej solidarności.
– Siostra Małgorzata Chmielewska jest jedną z najbardziej znanych postaci w polskim ruchu charytatywnym. Od wielu lat działa na rzecz ubogich, bezdomnych, wykluczonych i potrzebujących, prowadząc i rozwijając konkretne działania pomocowe, a jednocześnie często zabierając głos publicznie w sprawach społecznych. Walczy o godność najsłabszych. Obecnie prezeska Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia, stworzyła sieć miejsc, które dla tysięcy osób stały się jedyną alternatywą wobec życia „na ulicy”. To domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek i rodzin w kryzysie – miejsca, które dają nie tylko dach nad głową, lecz przede wszystkim szansę na powrót do zwykłego życia – mówią organizatorzy wydarzenia.
Spotkanie odbędzie się o godzinie 20 w Grand Hotelu w Kielcach. Wstęp jest wolny.










