Staszów, Starachowice, Połaniec i Nida w gm. Morawica, to kolejne przystanki na trasie mobilnej kliniki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.
W poniedziałek (22 czerwca) krew będą mogli oddać mieszkańcy Staszowa. Akcja, która odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy potrwa do godz. 12.
W środę (24 czerwca) akcja honorowego dawstwa krwi odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Rozpocznie się o 9 i potrwa do 12.
Z kolei w czwartek (25 czerwca) krew będą mogli oddać mieszkańcy Połańca. Akcja, która odbędzie się w godz. 9–12 przeprowadzona zostanie w Zespole Szkół im. Oddz. Partyzanckiego AK „Jędrusie”.
Natomiast w piątek (26 czerwca) akcja centrum krwiodawstwa odbędzie się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nidzie, w gminie Morawica. Rozpocznie się o 11 i potrwa do 14.
Obecnie niedobory występują we wszystkich grupach krwi.
Krwiodawcą może być każda zdrowa i pełnoletnia osoba, która w ciągu ostatniego pół roku nie miała wykonywanego zabiegu operacyjnego. Przed donacją należy zjeść lekkostrawny posiłek.










