Około 600 dzieci skorzysta w tym roku z wakacyjnego wypoczynku dzięki Caritas Diecezji Kieleckiej. 400 z nich będzie wypoczywało nad morzem Bałtyckim i w górach.
Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas informuje, że zaplanowano cztery turnusy nad morzem Bałtyckim w Chłapowie i jeden turnus w Zakopanem.
– Chcemy, by dzieci odpoczęły. Dlatego zaplanowaliśmy wiele wycieczek, gier i zabaw oraz innych aktywności. Chcemy również w te typowo wakacyjne, rekreacyjne działania wpleść też takie aspekty profilaktyczne, by pomagać tym dzieciom radzić sobie z różnymi problemami – zapowiada.
Z kolei z półkolonii, czyli wypoczynku w miejscu zamieszkania skorzysta ok. 200 dzieci.
– Bazą tego wypoczynku będą świetlice środowiskowe. Mamy do tego dobrze przygotowane placówki w Kielcach, ale także w Chmielniku i Jędrzejowie. Dzieci w ramach półkolonii będą nie tylko spędzać czas w świetlicach, ale także zwiedzać nasz region. Odwiedzą m.in. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Góry Świętokrzyskie, czy Sandomierz – dodał ksiądz Krzysztof Banasik.
Pieniądze na organizację kolonii i półkolonii, czyli ponad milion złotych, pochodzą z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, dofinansowania ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach, a także od gmin, które współpracują z kielecką Caritas.

![Mnóstwo atrakcji na wakacje w Starachowicach [PROGRAM] - Radio Kielce Mnóstwo atrakcji na wakacje w Starachowicach [PROGRAM]](https://radiokielce.pl/wp-content/uploads/2026/06/wakacje-120x86.jpg)








