74 razy interweniowali do godziny 16:30 w poniedziałek (22 czerwca) świętokrzyscy strażacy w związku z burzami przechodzącymi nad regionem, informuje mł. bryg. Kamil Ciepielewski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.
– 20 zdarzeń dotyczyło wiatrołomów, podczas których strażacy usuwali połamane konary drzew z dróg i posesji. W przypadku 4 interwencji jednostki ochrony przeciwpożarowej wypompowywały wodę z zalanych posesji i budynków, w tym z części pomieszczeń Szkoły Podstawowej i Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku. Podczas zdarzeń nikt nie został poszkodowany – relacjonuje.
Nawałnica przeszła też nad powiatem ostrowieckim. Tam strażacy interweniowali 31 razy, w tym 27 tylko w samym Ostrowcu Świętokrzyskim.
Podczas burz strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie przebywania pod drzewami, zabezpieczenie przedmiotów na balkonach i tarasach oraz śledzenie bieżących komunikatów IMGW i służb ratowniczych.










