Nowoczesna hala sportowa została otwarta przy I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. Uczniowie podkreślają, że nowa hala daje nowe możliwości uprawiania sportu.
– Podoba mi się nie tylko hala, ale także aula, w której odbywają się nasze akademie szkolne. Cieszę się, że możemy również rozwijać swoje sportowe pasje – mówi Maja Łysek.
– Wcześniejsze lekcje wychowania fizycznego odbywały się w trudnych warunkach. Było ciasno, ale dawaliśmy sobie radę. Teraz możliwości będą zupełnie inne, przede wszystkim dzięki większej przestrzeni – dodaje Paweł Kaczmarek.
Jak przyznaje Bożena Kaczor, dyrektor szkoły inwestycja była długo wyczekiwana przez całą społeczność szkolną.
– Hala była marzeniem wszystkich nauczycieli, a szczególnie uczniów. Jesteśmy zadowoleni, że możemy już z niej korzystać. Wierzymy, że nowoczesny obiekt przełoży się na jeszcze lepsze wyniki sportowe i rozwój naszej szkoły – podkreśla.
Dariusz Czechowski, starosta włoszczowski zaznacza, że hala ma charakter wielofunkcyjny i jest przygotowana do uprawiania kilku dyscyplin sportowych.
– W obiekcie można rozgrywać mecze tenisa, siatkówki, piłki nożnej, a także piłki ręcznej. Hala posiada pełnowymiarowe boisko, które umożliwiają organizację zawodów na wysokim poziomie. Oprócz tego znajdują się tutaj sale fitness i siłownia – podkreśla.
Jak dodaje starosta, nowa hala ma służyć nie tylko uczniom liceum, ale i mieszkańcom miasta.
– Sala nie będzie wyłącznie wykorzystywana do zajęć z wychowania fizycznego. Zarządzać nią będzie Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie. Do godziny 16.00 z obiektu będzie korzystać szkoła, a potem mieszkańcy. Chcemy tutaj organizować nie tylko zawody sportowe, ale wydarzenia rekreacyjne, a także kulturalne – zaznacza.
Budowa hali rozpoczęła się w 2022 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 32 mln zł.















