Rozpoczynają się główne prace związane z remontem ul. Fosforytowej w Kielcach. Mieszkańcy i kierowcy muszą się liczyć ze zmienioną organizacją ruchu.
Marcin Januchta, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach informuje, że roboty prowadzone będą na ponad półkilometrowym odcinku, od ul. Podklasztornej do okolicy zbiegu z ul. Krzemionkową. Nową nawierzchnię zyska także samo skrzyżowanie zlokalizowane w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 31.
– W pierwszej kolejności wyłączona z ruchu zostanie południowa strona ulicy. Na całym tym fragmencie będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, w relacji ze wschodu na zachód – tłumaczy Marcin Januchta.
Dla jadących w przeciwnym kierunku wyznaczono objazd ul. Ołowianą i Kryształową.
Na całym remontowanym odcinku drogowcy wprowadzili ograniczenie prędkości do 30 km/h i bezwzględny zakaz wyprzedzania. W sytuacjach awaryjnych, ruch w tym miejscu ma być sterowany ręcznie.
– Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, w ciągu dnia prace najbardziej uciążliwe, czyli frezowanie starego asfaltu oraz układanie nowych nawierzchni bitumicznych, realizowane będą w godzinach nocnych od 19:00 do 5:00 rano. Po ułożeniu nowej nawierzchni po stronie południowej drogowcy przeniosą się na stronę północną – mówi rzecznik MZD.
Jak informowaliśmy, zakres prac nie różni się od innych modernizacji prowadzonych w ramach programu „Kielce bez dziur”. Obejmuje wymianę nawierzchni i zniszczonych krawężników, regulację studzienek kanalizacyjnych, budowę chodnika przy przejściach dla pieszych oraz montaż oznakowania i progów zwalniających.
Remont ul. Fosforytowej i utrudnienia z nim związane potrwają do połowy sierpnia.










