Studenci Politechniki Świętokrzyskiej uznali, że jedne juwenalia w ciągu roku to za mało. Zorganizują kolejną imprezę, tym razem jesienią.
Karolina Michalik, zastępca przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Politechniki Świętokrzyskiej informuje, że Jesienne Juwenalia odbędą się w drugiej połowie listopada, a ich gwiazdą będzie Sentino, niemiecko-polski raper pochodzenia chilijskiego. Wydarzenie będzie rozwinięciem organizowanej w latach ubiegłych Jesieni Żakowskiej.
– Te Jesienne Juwenalia są bardziej chwytliwe i są pierwsze w Polsce. Jesteśmy bardziej nowocześni niż inne uczelnie. To może zachęcić do studiowania u nas, pokazać, że można się bawić nie tylko latem, ale też w semestrze zimowym – mówi Karolina Michalik.
We wtorek (23 czerwca) w budynku rektoratu uczelni podpisano w tej sprawie umowę z marszałek województwa świętokrzyskiego Renatą Janik. W dokumencie zapisano, że zarząd województwa przekaże pieniądze na organizacje jesiennego koncertu.
– Przekazaliśmy 105 tys. zł, między innymi na koncert Sentino. Bardzo się cieszę, że młodzież jest tak kreatywna i mam nadzieję, że takich wydarzeń kulturalnych będzie więcej. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, że w mieście coś się dzieje, że mają jak ciekawie spędzić czas – tłumaczy marszałek.
Profesor Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej podkreśla, że młodzi ludzie coraz częściej wybierając uczelnię, kierują się jej ofertą kulturalno-rozrywkową. Jak dodaje, dzięki wsparciu marszałek województwa, możliwe będzie zorganizowanie wyjątkowego koncertu.
Sentino wystąpi w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej. Nie będzie jedynym wykonawcą, ale na razie samorząd studencki uczeni nie zdradza nazwisk kolejnych artystów.










