Szkoła Podstawowa nr 39 w kategorii dzieci, Szkoła Podstawowa nr 25 wśród uczniów klas 5 – 8 oraz VO LO im. Juliusza Słowackiego zwyciężyły w rywalizacji dzieci i młodzieży zorganizowanej przez Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.
Podczas spotkania w Restauracji Olimpijskiej zostały wyróżnione placówki, których uczniowie osiągnęli największe sukcesy sportowe oraz nauczyciele wychowania fizycznego, których podopieczni stanęli na najwyższym stopniu podium w poszczególnych dyscyplinach.
– To jest bardzo duży sukces przede wszystkim nauczycieli, ale również młodzieży, że chce podjąć wyzwanie rywalizacji sportowej, a także rodziców, którzy dostrzegają rolę sportu w życiu. Muszę przyznać, że od wielu lat jesteśmy na podium współzawodnictwa sportowego i to nas bardzo cieszy i nie zamierzamy tego podium oddać – powiedziała dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach Dorota Białek-Sołtys, której placówka zwyciężyła w grupie najmłodszych dzieci oraz zajęła drugie miejsce w grupie klas 5 – 8.

– Wyróżnienie nauczycieli wychowania fizycznego i szkół, które zwyciężyły we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, to forma podziękowania za trud włożony w przygotowanie do zawodów, a zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej dobie smartfonów, mediów społecznościowych zachęcenie do przyjścia na zajęcia nie jest łatwe. Mimo to nauczyciele potrafią zachęcić do ruchu i z tego się bardzo cieszymy. Oczywiście na podziękowania zasłużyli nie tylko Ci wyróżnieni, ale wszyscy pedagodzy, którzy przykładają się do przygotowania młodych ludzi do aktywności – stwierdził wiceprezydent Kielc Tomasz Porębski.
W rywalizacji sportowej zorganizowanej przez Szkolny Związek Sportowy w Kielcach w roku szkolnych 2025/2026 wzięło udział 47 szkół podstawowych i średnich czyli blisko 6000 młodych sportowców.













