Powstanie nowy zakład, gdzie będą serwisowane czołgi Abrams i Leopard. Będzie tam też produkowany ciężki bojowy wóz piechoty. Nowa firma ma także pracować nad innowacyjnymi projektami dronów lądowych.
W Poznaniu powstaną Wielkopolskie Zakłady Pancerne. Stanie się to możliwe dzięki scaleniu Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych i przedsiębiorstwa H. Cegielski-Poznań. We wtorek (23 czerwca) podpisany został list intencyjny w tej sprawie.
Parafowane porozumienia to dwa listy intencyjne. Jeden zapowiada powołanie nowego podmiotu, drugi – porozumienie pomiędzy wierzycielami Cegielskiego. Trzeci dokument to umowa społeczna umożliwiająca przetrwanie i rozwój tegoż zakładu.
– Otwieramy nowy rozdział dla Poznania. Tworzymy perspektywę rozwoju, dajemy gwarancję miejsc pracy i budujemy silny podmiot dla polskiego bezpieczeństwa – podkreślał podczas uroczystości Wojciech Balczun, minister aktywów państwowych.
Wtórował mu Adam Leszkiewicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w skład której wejdzie nowa firma.
– Polska Grupa Zbrojeniowa chce być liderem i integratorem polskiego przemysłu obronnego. Tego nie da się zadekretować. Na taką rolę trzeba zapracować skutecznością, współpracą i realizacją konkretnych projektów. Dążymy do tego krok po kroku – zapewniał.
Więcej na portalu internetowym Polska Zbrojna.










