O szczególną troskę wobec uczniów i innych uczestników uroczystości kończących rok szkolny, zaapelował Piotr Łojek, Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Jak tłumaczy, związane jest to z prognozowanymi wysokimi temperaturami powietrza.
– Zwracam się z prośbą o szczególną troskę o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów, nauczycieli, pracowników szkół oraz rodziców uczestniczących w uroczystościach zakończenia roku szkolnego. Proszę o takie zorganizowanie szkolnych wydarzeń, aby ograniczyć przebywanie uczestników na otwartej przestrzeni w pełnym nasłonecznieniu. W miarę możliwości warto wykorzystać pomieszczenia szkolne zapewniające odpowiednie warunki termiczne lub skrócić czas trwania uroczystości odbywających się na zewnątrz – apeluje kurator.
Piotr Łojek przypomina również o konieczności zapewnienia uczestnikom uroczystości dostępu do wody pitnej.
W piątek (26 czerwca) naukę w świętokrzyskich szkołach kończy blisko 175 tysięcy dzieci.










