Konkurs fotograficzny „Obiektyw Publiczności” towarzyszący tegorocznemu Plebiscytowi „O Dziką Różę” został unieważniony – poinformował jego organizator, czyli Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Powodem było stwierdzenie istotnych nieprawidłowości w przebiegu drugiego etapu konkursu, podczas którego widzowie oceniali zgłoszone prace fotograficzne, lajkując je na oficjalnym fanpage’u teatru. Organizator zaobserwował nagły, ponadprzeciętny i niemożliwy do racjonalnego zweryfikowania przyrost reakcji pod fotografiami konkursowymi obejmujący setki polubień pochodzących z kont, których autentyczności organizator konkursu nie był w stanie potwierdzić.
Pracownicy teatru podkreślają, że ich decyzja ma charakter wyłącznie porządkowy i nie przesądza o winie któregokolwiek z uczestników konkursu ani o świadomym działaniu osób trzecich na rzecz któregokolwiek ze zgłoszeń.
Teatr przeprosił uczestników, zapowiadając jednocześnie przeprowadzenie ponownego konkursu na odrębnie określonych zasadach.










