18–letni Mateusz Błaszak z ekipy Świętokrzyskie Cycling Team został brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas. To jeden z największych sukcesów kieleckiej drużyny w jej dwuletniej historii.
Matusz Błaszak na niespełna 27-kilometrowej trasie uległ jedynie zawodnikom ścigającym się na co dzień w zagranicznych ekipach. Mistrzem Polski został Maksymilian Matyasik (Soudal Quick-Step U19), a srebro wywalczył Mikołaj Legieć (UKS Copernicus Toruń CCC / Cannibal B Victorious).
– Wiem, że moi rywale są na bardzo wysokim poziomie, ścigają się za granicą, jeżdżą w zagranicznych zespołach, ale miałem ambicję by zdobyć złoto. Wystartowałem trochę za mocno, ale jak sprawdzałem wyniki, to chyba każdy ruszał nieco za szybko. Trasa była ciężka, ciepło z minuty na minutę dawało się we znaki, nawet zaczynało mi się kręcić w głowie, ale dałem z siebie wszystko aż do końca i mimo wszystko jestem zadowolony – powiedział na mecie Mateusz Błaszak.
Drugi z juniorów kieleckiej ekipy – Igor Ziehm uplasował się na 15. miejscu.
– Jestem bardzo dumny z postawu obu naszych zawodników. W drugim roku działalności naszej drużyny widać zdecydowany progres, który kolarze zawdzięczają także ciężkiej pracy i warsztatowi naszych trenerów. Jednak nie chcę umniejszać tu sukcesu Mateusza, który stanął dziś na wysokości zadania – podkreślił Łukasz Dudała, prezes Cyclo Korony Kielce i Świętokrzyskie Cycling Team.
W piątek wyścig ze startu wspólnego juniorów, który rozpocznie się o 9 na rynku w Lubawie.










