Morze, góry, zagraniczne podróże, ale przede wszystkim odpoczynek od nauki i ekranów smartfonów. Kieleccy uczniowie oficjalnie pożegnali szkołę i rozpoczęli wyczekiwane wakacje. O wrażenia z minionego roku oraz wakacyjne plany zapytaliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach.
Młodzież z „piętnastki” nie ukrywa, że minione miesiące wymagały od nich sporo pracy.
– Ten rok szkolny nie należał do najprostszych, bo było dużo nauki i sprawdzianów, na szczęcie zleciał dość szybko – mówi Tosia uczennica piątej klasy.
– Łatwo nie było, bo to był przeskok z trzeciej do czwartej klasy i pojawiły się nowe przedmioty. Mimo wszystko wspominam go dobrze, było wesoło i poznałem nowych przyjaciół – przyznaje Michał.
Z kolei Adam dodaje, że w ciągu roku zdarzały się też kryzysowe momenty.
– W tym roku nauczyłem się dużo ciekawych rzeczy i poznałem nowych kolegów. Zdarzały się jednak też trudne chwile, takie w których pojawiały się łzy i musiałem mocno zacisnąć zęby, ale koniec końców zawsze wszystko mi wychodziło. Cieszę się, że już wakacje i będę mógł spokojnie odpocząć – kwituje Adam.
Dla uczniów klas ósmych ten dzień miał szczególne znaczenie. Roksana i Sandra przyznają, że oficjalne zakończenie podstawówki było dla nich momentem pełnym wzruszeń, sentymentalnych pożegnań z nauczycielami i przyjaciółmi.
– Mamy z tej szkoły bardzo wiele miłych wspomnień. Będziemy tęsknić za nauczycielami i znajomymi z klasy. Jednak teraz pora rozpocząć nowy rozdział – mówią dziewczyny.
Jednak wakacje przede wszystkim oznaczają czas pełen przygód, swobody i beztroskiej zabawy. Uczniowie piętnastki zapewniają, że nie zamierzają się nudzić.
– Panuję wyjechać nad morze z rodziną, a po powrocie spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Będę wychodzić na dwór ze znajomymi, grać w piłkę lub jeździć nad wodę. Na pewno nie zmarnuje tego czasu na siedzenie przed telefonem – mówi Ala uczennica piątej klasy.
Część uczniów planuje również zagraniczne wyjazdy.
– Planuje wraz z moim tatą pojechać do Anglii, aby trochę pozwiedzać. Ale myślę, że znajdę tam też czas na zakupy i przywiozę dużo pamiątek – mówi Julia.
– Lecimy z mamą i tatą go Grecji. Będzie tam fajny hotel z basenem i na pewno dużo słońca – mówi Michał
Z kolei dla Sandry wyjazd, to szansa na poszerzenie swojej wiedzy o świecie.
– Chcę zwiedzić Niemcy. Jestem ciekawa tamtejszej architektury, więc na pewno będę dużo zwiedzać. Ciekawa jestem różnić między życiem tu w Polsce, a tam – dodaje.
Wakacje rozpoczęło blisko 175 tysięcy świętokrzyskich uczniów.










