Spotkania z legendami świętokrzyskimi, znanymi muzykami, kulinarne podróże przez smaki świata, czy liczne konkursy z nagrodami – to tylko nieliczne propozycje w wakacyjnej ramówce Radia Kielce. Zaczynamy już od poniedziałki, 29 lipca.
W każdy wakacyjny poniedziałek zabierzemy słuchaczy w niezwykłą podróż pełną zagadek. Odkrywać będziemy wyjątkowe miejsca, zabytki i dzieła sztuki. Przewodnikami będą eksperci, wśród nich prof. Robert Kotowski, Krzysztof Myśliński, Dominik Kowalski i Wit Chamera.
We wtorki zachęcać będziemy do aktywnego wypoczynku. Podpowiadać będziemy gdzie iść na pieszą wędrówkę, czy które trasy rowerowe wybrać.
Środy, to propozycje dla miłośników krótkich wyjazdów. Pokażemy nieoczywiste, ciekawe miejsca w promieniu około 150 km od Kielc. To inspiracja na szybkie, weekendowe wypady, z dala od tłumów i turystycznych schematów.
W czwartki ruszamy w podróż przez smaki świata. Odwiedzimy m.in. Włochy, Hiszpanię, czy Japonię. Z kolei w piątki podpowiadać będziemy, jak ciekawie spędzić weekend w regionie. Będą propozycje dla rodzin, miłośników kultury i rozrywki – od wydarzeń sportowych po kino i plenerowe atrakcje.
Z kolei sobota upłynie w rytmie letnich przebojów i wakacyjnego klimatu. Renata Morąg, redaktor naczelna Radia Kielce informuje, że w wakacyjne soboty zabierać będziemy naszych słuchaczy na spotkanie z muzyką Fryderyka Chopina.
– Wracamy z wakacyjnymi koncertami „Chopinowskie inspiracje”. Proponujemy naszym słuchaczom 8 koncertów w Ogrodzie Włoskim dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. Zapewnimy niezwykłe wrażenia, bo wystąpią nie tylko światowej sławy pianiści, ale także soliści i kwartety smyczkowe – dodała Renata Morąg.
Wejściówki na te wydarzenia rozdawać będziemy na naszej antenie.
– Z kolei w niedziele na naszej antenie będzie można posłuchać audycji zatytułowanej „Dzień dobry – tu wakacje”, w której znani i lubiani spróbują swoich sił przed mikrofonem prowadząc własne autorskie audycje – informuje Paweł Solarz, kierownik Redakcji Muzycznej w naszej rozgłośni. – Będą m.in. muzycy, tacy jak Norbi, Krzysztof „K.A.S.A” Kasowski, Janusz Radek i Krzysztof Cugowski. To oni będą prezentowali swoją muzykę opowiadając o ulubionych piosenkach, czy wykonawcach. Tak będą nam mijać dwie godziny każdej niedzieli między godz. 10.00, a 12.00 – dodaje Paweł Solarz.
Podczas wakacji na naszej antenie nie zabraknie także licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.
– To m.in. konkurs „Hasło dnia” – informuje Beata Gawrońska, dyrektor kreatywny Radia Kielce.
– Od poniedziałku do piątku słuchacze będą mogli odgadywać specjalne hasło na podstawie podpowiedzi emitowanych na antenie. Każdego dnia do wygrania będzie karta paliwowa o wartości 500 zł. To świetnie wpisuje się w wakacyjne podróże po regionie, ale także całej Polski – dodaje Beata Gawrońska.
W wakacyjnym programie proponujemy naszym słuchaczom także audycję „100 lecie radia”. Posłuchać będzie można również zabawnych wpadek dziennikarzy. Przez całe wakacje będziemy także zapraszać do innych regionów Polski.










