Profesor Joanna Senyszyn otworzyła w Kielcach pierwsze w Polsce biuro swojej partii. – Dzisiejsza Koalicja 15 Października tak naprawdę nie istnieje, konieczne jest stworzenie alternatywy dla tych, którzy nie chcą, by PiS wróciło do władzy – mówiła była kandydatka na urząd prezydenta Polski podczas oficjalnego otwarcia.
Twórczyni partii w pierwszych słowach skierowanych do przybyłych skrytykowała Nową Lewicę w województwie świętokrzyskim, oceniając, że Kielce kiedyś były matecznikiem lewicy, lecz dziś propozycji dla osób o lewicowych poglądach tu brakuje.
– Przystępujemy do ofensywy, aby odbić PiS-owi tych wyborców, którzy kiedyś byli nasi, a dzisiaj odwrócili się, widząc co się tu dzieje z partią Czarzastego – mówiła.
Profesor skrytykowała też kondycję rządu. Podkreślała, że tylko od czasu wyborów parlamentarnych do zeszłorocznych wyborów prezydenckich, Koalicja 15 Października straciła 1,5 mln wyborców.
– Półtora miliona antypisowskiego elektoratu zniechęciło się do głosowania na obecną koalicję, dlatego że nie realizuje ona obietnic, a w czasie kampanii wyborczej całkowicie się rozpadła. Tak naprawdę nie ma Koalicji 15 Października, to są grupki skłóconych ze sobą partii, które nie bardzo wiedzą jak i nie bardzo chcą ze sobą współpracować – mówiła.

Nowa Fala ma być odpowiedzią na potrzeby wyborców, którzy są po stronie demokratycznej, ale nie odpowiada im propozycja obecnie rządzących.
Była posłanka odniosła się też do problemów w ochronie zdrowia, wskazując że konieczne jest przeznaczenie na nią większych finansów. Te można by, jej zdaniem, przekierować z funduszy na zbrojenia, bo są one zbyt duże, zwłaszcza teraz gdy Polsce udało się zaciągnąć unijną pożyczkę w ramach programu SAFE.
Biuro Nowej Fali Profesor Senyszyn mieści się w budynku przy ulicy Targowej 18 w Kielcach. Na oficjalnym otwarciu obecni byli działacze nowego ugrupowania w województwie świętokrzyskim. Liderem partii w regionie został Artur Grela, były polityk Nowej Lewicy. Wśród osób, które pojawiły się na otwarciu była też m.in. Małgorzata Marenin, również była działaczka tej partii w regionie.




















