VII edycja Kieleckiego Święta Róż odbyła się w sobotę (27 czerwca) w Ogrodzie Botanicznym. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców oraz turystów, którzy zachwycali się jedną z najbardziej urokliwych różanek w Polsce, liczącą ponad 80 odmian w pełnym rozkwicie.
Ważnym punktem programu była również Strefa Warsztatów Różanych. Jak informuje dr Agnieszka Pierścińska, zastępca kierownika ogrodu, ich uczestnicy nie tylko podziwiali kwiaty, ale też aktywnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych.
– To było wyrabianie biżuterii różanej, różane kolorowanki, ale też takie bardziej ambitne zajęcia jak np. oglądanie róży pod mikroskopem – wymienia dr Agnieszka Pierścińska.
Organizatorzy zadbali też o sferę kulturalną i kulinarną. Na terenie ogrodu pojawili się lokalni wystawcy, a chętni mogli wziąć udział w spacerach z przewodnikiem.
Przez cały weekend Ogród Botaniczny w Kielcach można odwiedzać całkowicie bezpłatnie. W sobotę bramy otwarte będą do godziny 20:00, zaś w niedzielę aż do północy.
– Wieczorem zapraszamy na kino letnie. Na naszym placu centralnym o godzinie 21:00 rozpocznie się pokaz pięknego, familijnego filmu „Tajemniczy ogród” – mówi kierownik.
Ponadto przez cały dzień na odwiedzających ponownie czekać będą strefy relaksu, prezentacje dziedzictwa kulturowego oraz ognisko.























