Reprezentacja Polski w piłce ręcznej z Magdaleną Berlińską i Nikolą Leśniak z Suzuki Korony Handball Kielce w składzie nie zdobyła medalu Akademickich Mistrzostw Świata. W meczu o 3. miejsce turnieju rozgrywanego w Pessac – Bordeaux Biało – Czerwone przegrały z Czeszkami 22:26 (8:15).
W pierwszej połowie spotkania podopieczne Magdaleny Stanulewicz były bardzo nieskuteczne. – Zgasiła nas bramkarka rywalek, a trochę rzutów wylądowało poza bramką – powiedziała zapytana o powody tak słabego rezultatu do przerwy Magdalena Berlińska.
– Być może w pierwszej połowie było widać jeszcze stres i stąd wzięła się nieskuteczność rzutowa. Natomiast w drugiej podjęłyśmy rękawice, doszłyśmy rywalki na jedną bramkę i naprawdę końcówka była bardzo, bardzo nerwowa. Wydaje mi się, że zespół zrealizował w dużej większości nasze założenia i to na pewno cieszy – podsumowała nie tylko mecz, ale i cały turniej Magdalena Stanulewicz.
Najskuteczniejszą zawodniczką w tym meczu była Edyta Byzdra, która zdobyła 7 bramek. Nikola Leśniak zaliczyła dwa trafienia, a Magdalena Berlińska jedno.
Czechy – Polska 26:22 (15:8)
Polska: Małgorzata Ciąćka – Sandra Guziewicz 1, Julia Oleśkiewicz, Julia Owczaruk, Julia Skubacz 2, Nikola Leśniak 2, Daria Grobelna 4, Edyta Byzdra 7, Nicola Żmijewska, Magdalena Berlińska 1, Patrycja Jura, Laura Zdziebłowska 2. Trenerka: Magdalena Stanulewicz










