Psy mają tu własne lody, a każdy ich zakup pomaga innym czworonogom. W Koneckim Centrum Kultury rozpoczęła działalność nietypowa kawiarnia, pierwsza taka w regionie.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Krystian Bogusz, właściciel lokalu, który nformuje, że podobne rozwiązania od dawna cieszą się popularnością w dużych miastach i coraz częściej można je zobaczyć także w mediach społecznościowych.
– W Końskich nie było dotąd miejsca z taką ofertą. Chcieliśmy być pierwsi. Udało się, bo wiele osób przychodzi do nas ze swoimi pupilami. Na razie serwujemy psie lody o smaku marchewkowym i buraczanym. Jedna porcja waży około 200 gramów – mówi Krystian Bogusz.

Lody dla czworonogów mają nie tylko sprawiać przyjemność zwierzętom, ale także pomagać tym, które wciąż czekają na dom. Połowa dochodu z ich sprzedaży trafia do koneckiej Fundacji „Sejsza”, wspierającej zwierzęta potrzebujące opieki.
Oprócz psiego menu, kawiarnia oferuje oczywiście także kawy i desery dla właścicieli czworonogów.

Dotąd w Koneckim Centrum Kultury brakowało kawiarni. Właściciel zapowiada, że lokal będzie aktywnie współtworzył życie kulturalne miasta i ściśle współpracował z KCK podczas organizowanych wydarzeń.
– Kiedy nie odbywają się żadne imprezy, oddzielamy kawiarnię kotarami. Gdy tylko rozpoczną się koncerty, jam session czy inne wydarzenia, kotary znikną i będziemy wspólnie tworzyć atmosferę tego miejsca – zapowiada.
Kawiarnia jest także połączona z galerią znajdującą się na piętrze.













