Plac Artystów w Kielcach stał się w niedzielę (28 czerwca) ringiem. To za sprawą pokazów różnych sztuk walki. W sumie prezentuje się 21 stowarzyszeń, klubów sportowych, ale także i zespołów tanecznych.
Na Plac Artystów przyszła dziś m.in. pani Aleksandra z dwoma synami.
– Przyszliśmy pooglądać sztuki walki. Moi synowie także uprawiają judo i będą mieć swój pokaz, dlatego tu dziś jesteśmy – powiedziała pani Aleksandra.
– Judo trenuję od 5 lat, bo jest to fajny sport i jest sportem rodzinnym. Wcześniej trenowali go także moi rodzice. Dziś jest bardzo gorąco, ale myślę, że nasz pokaz się uda – powiedział z kolei 11-letni Bruno.
Na Placu Artystów można dziś także obejrzeć pokazy bokserskie, a to za sprawą podopiecznych RUSHH Kielce – informuje trener klubu, Michał Frelik.
– Prezentowaliśmy techniki bokserskie, czyli dokładnie to, co wykonujemy na treningach. Każdy z naszych pokazów trwa 15 minut. Osoby, które oglądały nasz występ klaskały, więc myślę, że się podobał – dodał Michał Frelik.
Pokazy na Placu Artystów zakończą się o 20.00. Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Kielc.



















