Są już znane szczegóły programu Nocy Biologów. Jedenastą edycję tej imprezy tradycyjnie zorganizuje Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Doktor Ewa Kosowska, koordynator wydarzenia mówi, że z powodu pandemii impreza odbędzie się hybrydowo.
– Część zajęć będzie stacjonarnie, część odbywała się będzie online. Tradycyjnie, w programie znalazła się dysekcja serca wieprzowego, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Ale są też nowości, na przykład warsztaty „Oko w oko z pasożytem”. Młodzi pasjonaci biologii będą mogli prowadzić obserwacje mikroskopowe tasiemców, kleszczy, ale też glist – informuje doktor Ewa Kosowska.
Oprócz tego, uczestnicy będą mogli przyjrzeć się liściom pod mikroskopem, dowiedzieć się więcej o kornikach, poznać zasady hodowli komórek in vitro. Nocy Biologów towarzyszy też szereg wydarzeń nieco mniej przyrodniczych. Uczestnicy będą mogli nauczyć się na przykład, jak robić ciekawe kartki świąteczne, ale też dowiedzą się, jak zdrowo się odżywiać.
Jak mówi doktor Ewa Kosowska, jedenasta edycja Nocy Biologów przeznaczona jest dla wszystkich miłośników przyrody, ale organizatorzy spodziewają się przede wszystkim uczestników indywidualnych. Szkolnych wycieczek będzie mało.
– Rozmawiałam z osobami zainteresowanymi ze szkół. Nie mogą zagwarantować nam przyjazdu. Z powodu pandemii do 10 stycznia będzie nauka zdalna. Nie wiadomo, czy nie zostanie przedłużona – wyjaśnia Ewa Kosowska.
Jedenasta Noc Biologów odbędzie się 14 stycznia. Początek: godzina 17. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu muszą się wcześniej zarejestrować na stronie internetowej Instytutu Biologii.
Program wydarzenie można zobaczyć TUTAJ.