Wygoda czy uciążliwość? W coraz większej liczbie sklepów pojawiają się samoobsługowe kasy.
Może być ich znacznie więcej niż tych obsługiwanych przez kasjerów, co zmniejsza kolejki. Z drugiej strony wykonujemy dodatkowo prace kasjera.
Czy automaty zmniejszają kolejki czy są uciążliwe?
Zapraszamy do godziny 9.00.
Kontakt do nas – 41 200 20 20 lub poranek@radio.kielce.pl.
*****
Dziś jest czwartek, 24 czerwca, 175. dzień roku.
Do końca roku zostało 190 dni.
Wschód słońca w Kielcach: 04:29
Zachód słońca w Kielcach: 20:52
Dzień trwa 16 godzin i 23 minut, jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 39 sekund.
Imieniny obchodzą: Danuta, Jan, Janina oraz Emilia, Jan Chrzciciel, Janisław, Longin, Longina, Romualda, Symplicjusz, Symplicy, Teodulf, Wilhelm, Janusz
*****
Przysłowie na dziś:
„Chrzest Jana w deszczowej wodzie trzyma zbiory w przeszkodzie”
*****
Nietypowe święta:
Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Dzień Przytulania
*****
CZWARTEK, 24 CZERWCA: KARTKA Z KALENDARZA, CZYLI CO DZIAŁO SIĘ NA ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
1944 r. – SUCHEDNIÓW: oddział partyzancki Antoniego Hedy „Szary” siłą trzech plutonów opanował miasteczko, wystawił ubezpieczenia i przygotował odpowiednie siły do zablokowania ruchu Niemców. Przygotowano się w ten sposób do opanowania pociągu z amunicją. Niestety zamiast niego na stacji zatrzymał się inny skład z którego wyładował się niemiecki pododdział. Doszło do starcia podczas został ciężko ranny podchorąży Józef Świerczyński „Poranek”. Po wycofaniu się z miejscowości udzielono mu pomocy lekarskiej, ale mimo to zmarł.
W odwecie za akcję Niemcy niedaleko od stacji kolejowej zamordowali w dniu 6 lipca 1944 roku 30 więźniów przywiezionych z więzienia w Kielcach.
CZWARTEK, 24 CZERWCA: W POLSCE
972 r. – Mieszko I pokonał w bitwie pod Cedynią wojska margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona.
1551 r. – w katedrze wileńskiej została pochowana królowa Polski i wielka księżna litewska Barbara Radziwiłłówna.
1941 r. – Masakry więzienne NKWD: rozpoczęły się ewakuacje więzień NKWD w Berezweczu i Wilejce, których konsekwencjami były tzw. „marsze śmierci”: Berezwecz-Taklinowa, w trakcie którego zginęło ok. 1-2 tys. więźniów i Wilejka-Borysów, w którego trakcie zginęło od 500 do 800 więźniów.
1946 r. – podczas obławy przeprowadzonej przez oddziały KBW, MO i UB pod Piotrówkiem na Mazowszu zginął legendarny dowódca oddziałów partyzanckich Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” na Lubelszczyźnie mjr Marian Bernaciak ps. „Orlik”.
1972 r. – Na górze Czcibor koło Cedyni odsłonięto Pomnik Polskiego Zwycięstwa nad Odrą.
2005 r. – z udziałem Prezydentów Polski i Ukrainy odbyło się we Lwowie otwarcie odbudowanego Cmentarza Obrońców Lwowa (Cmentarz Orląt), na którym pochowano blisko trzy tysiące obrońców Lwowa i Kresów Wschodnich w latach 1918-21. Cmentarz otwarty w 1921 r. był dewastowany od 1971 r. na polecenie władz sowieckich i zamieniony w wysypisko śmieci. Cmentarz był odbudowywany staraniem Polaków od 1989 r.