Czy województwo świętokrzyskie straci swoją pocztową autonomię? Obawiają się tego związkowcy ze spółki. Wojewoda świętokrzyski uspokaja, że takie zagrożenie jest mało prawdopodobne.
Zmiany w strukturze organizacyjnej Poczty Polskiej są jednak nieuniknione, to między innymi skutek pandemii COVID-19. We wtorek, związkowcy rozmawiali na ten temat z wojewodą świętokrzyskim i dyrektorem Regionu Sieci Kielce Poczty Polskiej.
Jak informuje wojewoda Zbigniew Koniusz, Poczta Polska przechodzi zmiany w koncepcji działania, nastawione między innymi na informatyzację usług, które wiążą się z także ze zmianami kadrowymi.
– Wygląda jednak na to, że zmiany kadrowe będą prowadzone w sposób racjonalny, z uwzględnieniem strony społecznej. Po przeprowadzonych rozmowach jestem spokojny. Zarówno z dyrekcją Poczty Polskiej, jak również ze stroną związkową jesteśmy umówieni na informowanie o oczekiwaniach i problemach wynikających z procesu reorganizacji działalności poczty. Na tę chwilę wygląda na to, że zagrożeń co do autonomii Poczty Polskiej na terenie województwa świętokrzyskiego nie ma – dodaje wojewoda.
Związkowcy obawiają się, że w ramach reorganizacji struktury Poczty Polskiej, Region Sieci Kielce może utracić swoją autonomię na rzecz Lublina. Wstępnie mówiło się, także o tym, że w związku z reorganizacją struktury Poczty Polskiej w regionie pracę stracić miałoby nawet do 10 proc. pracowników.
Obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego funkcjonują 244 placówki pocztowe.