Gra edukacyjna przypomni sylwetki żołnierzy niezłomnych. W ten sposób Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym chce dotrzeć z historyczną wiedzą do uczniów. Jak w nią zagrać?
Wystarczy wejść na stronę internetową Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, a tam zamieszczone zostały zdjęcia i biogramy kilkorga niezłomnych. W tym gronie są powszechnie znani: Danuta Siedzikówna „Inka”, rotmistrz Witold Pilecki, płk Łukasz Ciepliński „Pług”, czy major Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”. Można też poznać życiorysy żołnierzy, którzy byli osadzeni w więzieniu na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach. To między innymi por. Franciszek Jaskulski „Zagończyk”, Aleksander Życiński „Wilczur”, Karol Łoniewski „Lew”, czy Zygmunt Kwas „Kościelny”.
Kolejnym krokiem po zapoznaniu się ze zdjęciami i opisami jest rozwiązanie zadania, w którym trzeba dopasować nazwiska do wizerunków.
Żołnierze Niezłomni byli członkami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej Związkowi Sowieckiemu. Walcząc z siłami agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych będziemy obchodzić po raz dziesiąty 1 marca.