Kilku lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach złożyło wypowiedzenia z pracy. Jak dowiedziało się Radio Kielce, chodzi o chirurgów. Informację tę potwierdził Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala na Czarnowie.
– Część personelu jednego z naszych oddziałów, który jest niezbędny do funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, złożyła wypowiedzenia z pracy. Konsekwencją tego są problemy w funkcjonowaniu SOR-u. Bez nich praktycznie nie jest możliwe dalsze jego działanie – mówi.
Jak tłumaczy dyrektor, lekarze nie chcą dalej pracować, ponieważ czują się przemęczeni.
– Do naszego szpitala w ciągu ostatnich miesięcy pacjenci byli przywożeni nie tylko z Kielc i powiatu kieleckiego, ale i całego województwa – dodał Bartosz Stemplewski.
Miało to związek z tym, że w części powiatów szpitale posiadający oddziały chirurgiczne, czy ortopedyczne zostały przekształcone na placówki leczące tylko i wyłącznie pacjentów z COVID-19.
Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski informuje, że w związku z przeciążeniem personelu medycznego zatrudnionego na SOR w szpitalu na Czarnowie podjął decyzję o przywróceniu do normalnego trybu pracy oddziałów zabiegowych, czyli chirurgicznego i ortopedycznego w szpitalu MSWiA. Liczy, że to rozwiąże problem szpitala wojewódzkiego.
Szpital MSWiA od kilku miesięcy z powodu pandemii przyjmował pacjentów tylko zakażonych koronawirusem. Pozostali, którzy wymagali pomocy chirurgów lub ortopedów odsyłani byli do szpitala wojewódzkiego.
– Decyzja o chęci odejścia z tego miejsca pracy wynika pewnie z tego, że szpital rzeczywiście był przeciążony pracą. Natomiast działania zmierzające do przywrócenia pewnej normalności zostały już podjęte. Od dzisiaj szpital MSWiA w zakresie swojej działalności chirurgicznej i ortopedycznej nie jest już szpitalem leczącym pacjentów zakażonych koronawirusem i będą mogli tam być przywożeni wszyscy chorzy wymagający pomocy chirurga i ortopedy – mówi Zbigniew Koniusz.
Jak dodał wojewoda, od 1 marca szpital MSWiA powróci w całości do normalnej pracy, podobnie jak Szpital Miejski przy ulicy Kościuszki.
Z naszych informacji wynika, że chirurdzy, którzy chcą odejść z pracy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, zamierzają podjąć ją w szpitalu MSWiA w Kielcach.