Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Opatowskiej wyremontowało zniszczony piaskowy grobowiec, w którym spoczywa jeden z opatowskich lekarzy. Na ten cel wykorzystano pieniądze z kwesty przeprowadzonej w 2019 roku.
Członek towarzystwa Andrzej Żychowski informuje, że celem towarzystwa jest m.in. odnawianie zapomnianych grobów. Jednym z nich był ten, w którym leży doktor Ludwik Wiciejewski. Medyk zmarł w wieku 65 lat w 1905 roku. Wiadomo też, że niedługo pracował w Opatowie, prawdopodobnie tylko rok.
Jak dodaje regionalista, w ostatnim czasie wyremontowano cztery nagrobki lekarskie: Ludwika Bukowieckiego, Celestyna Malhomme’a, doktora Pogorzelskiego.
Grób Ludwika Wiciejewskiego jest czwartym lekarskim – informuje Andrzej Żychowski. Miejsce spoczynku znajduje się na końcu głównej alejki cmentarza parafialnego w Opatowie. Nagrobek był w bardzo złym stanie, pokryty mchem, a nawet farbą, niemal niewidoczny. Płytę z piaskowca oczyściła i zakonserwowała pracownia artystyczna z Rżuchowa. Cały grób też podniesiono.
Nagrobek nie jest wpisany do rejestru zabytków, jednak jak podkreśla regionalista, też niesie ze sobą historię i pamięć. Doktor pochodził z Lubelszczyzny, jego ojciec był urzędnikiem państwowym za czasów carskich, który pełnił funkcję burmistrza w Krasnobrodzie, Szczebrzeszynie, czy Urzędowie. Z kolei Sam Ludwik Wiciejewski praktykował w Szczebrzeszynie, Dęblinie, Kozienicach, a na końcu w Opatowie.
Koszt prac naprawy grobowca wyniósł 3,5 tys. zł.