Spektakle „Prawie równo” i „Dzika kaczka” najbardziej zainspirowały uczestników konkursu pod hasłem „Napisz do nas o nas”. Te przedstawienia najczęściej były komentowane w pracach zgłoszonych przez młodych ludzi. Troje uczestników otrzymało nagrody.
Zabawa była przeznaczona dla młodzieży uczącej się w liceach oraz dla młodych osób studiujących na terenie województwa świętokrzyskiego. Aby wziąć w niej udział, należało przysłać w dowolnej, wybranej przez siebie formie: plastycznej, literackiej lub audiowizualnej, swoje wspomnienia i wrażenia, związane ze spektaklem, który znajduje się w aktualnym repertuarze Teatru im. Stefana Żeromskiego.
Antoni Chamera ze Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego poinformował, że w tym roku wpłynęło 11 prac. Jury zwracało uwagę na wiele elementów.
– Na osobiste, oryginalne, autentyczne wypowiedzi, jak również na niebanalność formy, albowiem szeroki jest zakres konkursu – podkreślił.
Pierwszej nagrody nie przyznano. Drugą, w wysokości 800 zł, otrzymał Damian Stachura za plakat do spektaklu „Prawie równo”.
– Operujący prostym, ale czytelnym, geometrycznym i społecznym przekazem, istotnym w dobie teatru on-line – czytamy w uzasadnieniu.
Dwie równorzędne trzecie nagrody po 600 złotych otrzymali: Julia Szary za tekst „Ten przemijający czas” oraz Piotr Kaczmarczyk za utwór wierszowany „Porozmawiajmy o Dzikiej kaczce”.
W przypadku Julii Szary, jurorzy docenili to, że zwróciła uwagę „na istniejący poza epokami i aktualny, refleksyjny wymiar tekstu Antoniego Czechowa. Z kolei w pracy Piotra Kaczmarczyka docenili interesujące, ich zdaniem, przełożenie problematyki etycznej dramatu Ibsena (konflikt prawdy i sumienia) na poetykę kultury hip-hopu.
Konkurs zorganizowało Stowarzyszeni Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego, wspólnie z Teatrem im. S. Żeromskiego oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Ze względu na reżim sanitarny, uczestnicy konkursu nie byli obecni podczas ogłaszania wyników.