Można już kupić bilety na XIX edycję festiwalu Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festival. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-27 września. To jedna z wielu propozycji Kieleckiego Centrum Kultury na najbliższe tygodnie.
Wakacyjny sezon zakończą dwa duże wydarzenia. W czwartek, 27 września na placu przed dworcem autobusowym wystąpią Mafia & K.A.S.A., natomiast dwa dni później przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się rodzinny piknik.
Z kolei nowy sezon, 14 września, rozpocznie koncert Affabre Concinui – światowej sławy zespołu wokalnego, śpiewającego a capella. Jak podkreśla Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, wydarzenie to wpisuje się w XXVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.
– Bardzo się cieszę, że ten koncert odbędzie się w Kielcach, że osoby które nie będą mogły dotrzeć do Buska, będą mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu w Kielcach – podkreśla.
Zespół wykona żarty muzyczne oraz światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Dzień wcześniej, w niedzielę, 13 września wystąpi w bazylice kolegiackiej w Wiślicy, z bardziej stonowanym repertuarem.
Tradycyjnie we wrześniu odbędzie się Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festival. W dniach od 24 do 27 września na scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpią: Kasia Osterczy Trio, Weband, Big Band Małopolski, Tomasz Chyła Quintet, Tribute to Miles Orchestra, Maciej Obara Quartet, Myele Manzanza Quartet.
Robert Wieczorek z KCK przyznaje, że ma nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i do Kielc dojadą goście z zagranicy.
– Wydaje mi się, że udało nam się przygotować wyjątkowy program. Będzie wiele muzycznych atrakcji, będą też wątki kieleckie, jak chociażby występ wspaniałej wokalistki Katarzyny Osterczy – zaznacza.
Są już dostępne w sprzedaży bilety na koncert w cenie 39 i 49 złotych. Karnet festiwalowy kosztuje 139 złotych.
Na wrzesień zostały zaplanowane także dwa spotkania. 18 września gościem Salonu Bezsenność będzie Sylwia Winnik, autorka książki „Dzieci z Pawiaka”.
– Historia do zastanawiania. Sylwia Winnik wydobyła z dokumentów niezwykłe opowieści dzieci, które były więzione na Pawiaku, czyli w największym więzieniu gestapowskim na terenach polskich – tłumaczy Robert Wieczorek.
Z kolei 30 września odbędzie się spotkanie z Katarzyną Kłosińską – przewodniczącą Rady Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk. Rozmowa będzie poświęcona roli języka.