Włoska administracja publiczna pracuje nad planem, który umożliwi 30. procentom zatrudnionych pracę z domu. Jeśli zostanie zrealizowany, obejmie ponad milion pracowników.
W apogeum pandemii z powodu wprowadzonych środków bezpieczeństwa z możliwości pracy w domu korzystało aż 8 mln Włochów.
Czy praca po pandemii koronawirusa – tam gdzie można – przeniesie się do domu? Praca w domu to wyróżnienie czy zesłanie? 41 200 20 20 oraz poranek@radio.kielce.pl
*****
Dziś jest czwartek, 25 czerwca, 177. dzień roku. Do końca roku pozostało 199.
Wschód słońca: 04:18
Zachód słońca: 20:59
Dzień trwa 16 godz. 41 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 1 minuta.
Imieniny obchodzą: Adelbert, Antyd, Dorota, Eulogiusz, Febron, Febronia, Fiebrosław, Kineburga, Łucja, Maksym, Prosper, Prospera, Sozypater, Tolisława i Wilhelm.
*****
Przysłowie na dziś: „Jak w czerwcu pogoda służy, rolnik tylko oczy mruży”
*****
Dzień Stoczniowca
Dzień Marynarza
Światowy Dzień Smerfa
*****
CZWARTEK, 25 CZERWCA: KARTKA Z KALENDARZA, CZYLI CO DZIAŁO SIĘ NA ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
1915 r. – I Brygada Legionów toczy boje pod Ożarowem, które zakończyły się 29 czerwca.
25 czerwca rozpoczął się zmasowany atak sił austriackich – 4 Dywizji Piechoty uderzającej na Ożarów – Gliniany oraz 46 Dywizji Piechoty Landwehry w kierunku na Czyżów – Suchodółkę – Janików. 1 Brygada Legionów pozostała w rezerwie i pełnym pogotowiu, aby w razie powodzenia natarcia wesprzeć Austriaków. Niestety, na skutek słabej koordynacji ataku i niedostatecznego wsparcia artylerii, pomimo lokalnych sukcesów, natarcie załamało się. Austriacy ponieśli bardzo ciężkie straty.
CZWARTEK, 25 CZERWCA: W POLSCE
1447 r. – w katedrze wawelskiej arcybiskup gnieźnieński Wincenty Kot koronował na króla Polski Kazimierza IV Jagiellończyka.
1792 r. – W Ostrogu na Wołyniu po raz pierwszy wręczono Ordery Virtuti Militari. Udekorowano nimi 15 oficerów i żołnierzy biorących udział w zwycięskiej bitwie pod Zieleńcami z Rosjanami.
1976 r. – rozpoczęły się protesty robotnicze w Radomiu, Ursusie i Płocku wywołane kilkudziesięcioprocentowymi podwyżkami cen żywności wprowadzonymi przez władze PRL. W Radomiu protestujący podpalili gmach Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Milicja i Służba Bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowała protesty, a do historii przeszły tzw. „ścieżki zdrowia”, czyli katowanie zatrzymanych przez ustawionych w szpaler milicjantów.
1986 r. – komunistyczny Sąd Wojskowy PRL skazał płk. Ryszarda Kuklińskiego na karę śmierci.
CZWARTEK, 25 CZERWCA: CO PRZYNIESIE DZIEŃ?
Maturzyści przystąpią dziś rano do pisemnego egzaminu z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. Po południu zostanie przeprowadzony egzamin z hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym. Oba egzaminy przeprowadzone zostaną w reżimie sanitarnym.