Centrum Geoedukacji w Kielcach otworzyło od dzisiaj drzwi dla zwiedzających.
– W placówce, która znajduje się na kieleckiej wietrzni, zwiedzać można zmodernizowaną ekspozycję, która przeniesie nas w okres dewonu – zdradza Michał Poros, kierownik centrum.
– Można powiedzieć, że ta wystawa, to taka futurystyczna wizja wnętrza obiektu, która opowiada o historii sprzed milionów lat. Możemy zapoznać się ze sceneriami z tamtych czasów pokazującymi dawne, wymarłe organizmy, pokazującymi krajobrazy morskie z okresu w dziejach ziemi, zwanego Dewonem – mówi Michał Poros.
Jak dodaje, w Kielcach skały pochodzące z okresu dewonu można podziwiać m.in. na Kadzielni, Karczówce, czy Wietrzni.
– W Kielcach m.in. w tych miejscach może zobaczyć skały dewońskie, stąd motywem przewodnim naszej wystawy jest dewon. Oczywiście uzupełnieniem naszej ekspozycji jest tzw. geolabolatorium, w którym na przykładzie różnych sprzętów i stanowisk możemy poznać procesy geologiczne, które kształtowały te skały przez miliony lat – dodał Michał Poros.
Na razie w Centrum Geoedukacji, ze względu na epidemię koronawirusa, nieczynne jest Kino 5D.
Instytucja jest otwarta od 9.00 do 17.00, od wtorku do piątku. Wstęp jest bezpłatny. Jednorazowo w placówce może przebywać 12 osób.
Na stronie internetowej radiokielce.pl będziemy Państwa informować o obiektach turystycznych w regionie które można zwiedzać i jakie są ceny oraz godziny otwarcia. Na naszym portalu już teraz dużo zdjęć, pokazujących m.in. atrakcje w Tokarni, Bałtowie, świętokrzyskie szlaki piesze lub stawy rybne w Imielnie