Dzień z Mistrzynią zorganizowało w środę Ostrowieckie Stowarzyszenie Akademia Volley Stars. Gościem specjalnym była znakomita polska siatkarka Małgorzata Glinka-Mogentale. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 na Osiedlu Słonecznym dwukrotna mistrzyni Europy spotkała się z dziećmi i młodzieżą z ostrowieckich szkół.
– Cieszę się, że mogłam z nimi porozmawiać na ważne tematy. Starałam się ich przekonać, że sport jest świetną alternatywą tak naprawdę na wszystko. Przede wszystkim na rzeczy bardzo złe, takie jak używki, ale również na kompleksy. Dzięki przynależności do drużyny, uczymy się czym jest porażka i jak sobie z nią radzić. Poznajemy świat, a przede wszystkim nowych, świetnych ludzi i często w gronie sportowców zawiązują się przyjaźnie na całe życie – mówiła Małgorzata Glinka-Mogentale.
– Bardzo się cieszę, że po kilku miesiącach starań Małgosia przyjechała do nas. Poznałam ją w Legionowie, gdy jeszcze obydwie byłyśmy zawodniczkami. Mimo że nie utrzymywałyśmy kontaktów przez wiele lat to po moim telefonie zgodziła się na przyjazd bez żadnych problemów. Chcielibyśmy, aby Dzień z Mistrzynią lub Mistrzem stał się cykliczną imprezą. Zobaczymy może się uda, bo mamy kilka pomysłów – powiedziała inicjatorka spotkania z Małgorzatą Glinką-Mogentale, była kapitan siatkarskiego zespołu KSZO, Barbara Romanowska.
Po spotkaniu młodzi siatkarze z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Akademia Volley Stars uczestniczyli w zajęciach pod kierunkiem naszej znakomitej byłej zawodniczki.
Małgorzata Glinka to jedna z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich siatkarek. Przez osiemnaście lat grała w kadrze narodowej. W „biało-czerwonych” barwach wystąpiła 286 razy.
Obecnie działa fundacja Małgorzaty Glinki, która realizuje kilka projektów pod ogólną nazwą „Glinka Academy”. Prowadzone są m.in. działania z zakresu zajęć korekcyjnych, organizacja turniejów mini piłki siatkowej, organizacja konferencji szkoleniowych oraz siatkarskich wakacji. W zaledwie kilka miesięcy udało się zaangażować kilkadziesiąt klubów piłki siatkowej działających w kraju do współpracy na rzecz rozwoju piłki siatkowej, szczególnie wśród dzieci. W ubiegłym roku dzięki wsparciu jakie otrzymała Fundacja Małgorzaty Glinki z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Narodowego Instytutu Wolności blisko 3 tys. dzieci i trenerów skorzystało z merytorycznej pomocy.