62,1 proc. głosujących poparło Zjednoczoną Prawicę, 14,5 proc., a więc ponad czterokrotnie mniej, Koalicję Obywatelską – to wyniki sondażu exit poll Ipsos w woj. podkarpackim. Na przeciwległym biegunie sympatii politycznych ulokowało się Pomorze. Tu zwycięzcą wyborów jest Koalicja Obywatelska, ale wygrana nie jest tak spektakularna. KO zdobyła w regionie 38,8 proc. głosów, a PiS – 33 proc.
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 14 województwach. Jedynym oprócz wspomnianego pomorskiego regionem, w którym Koalicja Obywatelska uzyskała nieznacznie wyższy wynik niż partia rządząca, jest woj. lubuskie. KO poparło tu 32,5 proc. głosujących, a Zjednoczoną Prawicę 31,9 proc., a więc zaledwie o 0,6 punktu proc. mniej .
Wśród województw, w których zwyciężyła partia rządząca, szczególnie wysokiego poparcia udzielili jej, oprócz podkarpackiego, również mieszkańcy woj. lubelskiego (58,2 proc.), świętokrzyskiego (55,4 proc.), podlaskiego (52,5 proc.) i małopolskiego (50,8 proc.).
Koalicja Obywatelska uzyskała w tych województwach: w lubelskim 16,4 proc., w świętokrzyskim – 15,7 proc. w podlaskim – 19,1 proc. a w małopolskim – 21,3 proc.
Sojuszowi Lewicy Demokratycznej najwyższego poparcia udzielili mieszkańcy województwa lubuskiego (17,3 proc.), dolnośląskiego (15,6 proc.) i wielkopolskiego (14,2 proc.).
Najmniej chętnie na listę Włodzimierza Czarzastego, Adriana Zandberga i Roberta Biedronia głosowali mieszkańcy woj. podkarpackiego (5,3 proc.), lubelskiego (6,1 proc.) i podlaskiego (7,9 proc.).
Polskiemu Stronnictwu Ludowemu-Koalicji Polskiej najwyższego poparcia według sondaży exit poll udzielili mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego (12,8 proc.), podlaskiego (12,6 proc.) i lubelskiego (11,8 proc.), zaś najniższego mieszkańcy woj. śląskiego (6,3 proc.) oraz łódzkiego (7,7 proc.) i dolnośląskiego (8,3 proc.).
W zestawieniu głosów na Konfederację na pierwszym miejscu, podobnie jak w przypadku PSL, pojawia się woj. podkarpackie, ale tym razem ex aequo z zachodniopomorskim. W obu na listę Janusza Korwin-Mikkego głosowało po 7,4 proc. wyborców. Wysokie poparcie otrzymała ona także w woj. lubuskim (7,2 proc.).
Najgorsze wyniki Konfederaci odnotowali w woj. opolskim (5,6 proc.), mazowieckim i łódzkim (po 5,7 proc.).