W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. J. Karskiego odbyło się spotkanie z Tomaszem Łubieńskiem p.t. „Wojna według Karskiego”.
W tym roku ukazała się książka pod tym właśnie tytułem, która jest opowieścią o życiu Jana Karskiego, legendarnego kuriera z czasów II wojny światowej, który wchodził do warszawskiego getta i obozu w Izbicy Lubelskiej, przedostawał się przez granicę górami i dotarł nawet do Stanów Zjednoczonych, gdzie zdał Rooseveltowi relację z sytuacji w okupowanej Polsce i eksterminacji Żydów. Ale oprócz rysu biograficznego autor przedstawił także poglądy bohatera książki między innymi na wojnę, Holokaust i Polskę, tę przedwojenną, wojenną i powojenną oraz tło historyczne, polityczne i społeczne tamtych czasów.
Polemikę z Tomaszem Łubieńskim, autorem książki o Janie Karskim, poetą, prozaikiem i dramaturgiem poprowadził Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.
Tomasz Łubieński jest też znawcą francuskiego teatru, literatury i języka, autorem wielu esejów historycznych m. in. „Bić się czy nie bić”, „Bohaterowie naszych czasów”, „Ani tryumf, ani zgon”, a także biografii „M jak Mickiewicz”, współzałożycielem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i członkiem PEN Clubu.
Po spotkaniu Tomasz Łubieński podpisywał swoje książki.