Kolejni funkcjonariusze będą strzec bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Dziś w szeregi świętokrzyskiej policji wstąpiło 8 osób. To jedna kobieta i siedmiu mężczyzn.
Podczas uroczystości został przedstawiony także nowy zastępca komendanta wojewódzkiego policji. Została nim młodszy inspektor Agata Malasińska-Nagórny.
– Jestem chyba pierwszym komendantem w spódnicy w garnizonie świętokrzyskim. Jestem z tego bardzo dumna i szczęśliwa. Wiem jednak, że dam radę. Mam 20-letnie doświadczenie w pracy w policji. Będę starała się wykonywać powierzone mi obowiązki najlepiej jak potrafię – stwierdziła komendant.
Gratulacje nowej pani komendant złożył senator Krzysztof Słoń z PiS.
– Garnizon świętokrzyski wzbogacił się o nową panią komendant. Jest to niezwykle istotne i motywujące, szczególnie dla młodych dziewcząt, które coraz częściej wybierają służbę w policji. To pokazuje, że ta formacja się zmienia, jest otwarta dla kobiet, które mogą tam osiągać najważniejsze zaszczyty – dodał parlamentarzysta.
Wśród nowych funkcjonariuszy był posterunkowy Iwo Szczeciński.
– Już kilka lat temu myślałem o tym, aby wstąpić w szeregi policji. Wznowiłem studia w Kielcach na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i postanowiłem, że nie będę czekał do ich ukończenia, a wcześniej podejmę odpowiednie kroki i rozpocznę przygodę w tej formacji – stwierdził Iwo Szczeciński.
W uroczystości wzięła udział wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która przypomniała, że nowi funkcjonariusze rozpoczęli służbę, w 100. rocznicę utworzenia tej formacji.
– Formacja powstała tuż po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, po to aby dbać o ład i porządek publiczny. Dziś też chcemy mieć taką policję, która pozwala nam żyć w bezpiecznym kraju. Garnizon świętokrzyski bardzo dobrze wywiązuje się z tych zobowiązań – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.
Nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji stwierdził, że przed nowymi funkcjonariuszami jest bardzo trudna praca, która bywa niebezpieczna i niewdzięczna.
– Chciałbym, aby ludzie którzy dziś rozpoczynają służbę, zawsze spotykali się z szacunkiem. To jest ważniejsze niż podziękowania i inne wyrazy sympatii. Oni pracują dla bezpieczeństwa ludzi. Na funkcjonariuszy często mówi się „glina”. Dopiero staje się „policjantem”, gdy obywatel czegoś od niego oczekuje i potrzebuje pomocy – dodaje nadinsp. Paweł Dzierżak.
W trakcie uroczystości zostały także wręczone medale i odznaczenia zasłużonym policjantom.